ساخت انواع رک دمبل (قفسه توپ و دمبل) + خرید و مشاوره رایگان!

جهت اطلاع از قیمت‌ها همچنین مشاوره رایگان ساخت انواع قفسه توپ و دمبل، بر روی یکی از گزینه های زیر کلیک کنید:

در انواع رنگ، ابعاد و مدل، باتوجه به سلیقه شما!

برای اینکه بتوانید یک باشگاه بدنسازی عمومی یا یک باشگاه بدنسازی خانگی کوچک برای خود ایجاد کنید، باید تجهیزات بدنسازی مانند رک دمبل یا استند دمبل که نام‌های دیگر آن، جا دمبل یا پایه نگهدارنده است را داشته‌باشید. همچنین رک هالتر، رک بوسوبال، رک مدیسن بال و رک توپ را نیز برای این باشگاه فراهم سازید.

در بین تمام تجهیزات بدنسازی که باید برای تشکیل این باشگاه تهیه شوند، دمبل اساسی‌ترین وسیله برای باشگاه ورزشی به‌حساب می‌آید. درواقع تجهیز باشگاه بدنسازی بدون وجود دمبل امکان‌پذیر نیست؛ زیرا جهت تقویت عضلات، تمرین با دمبل برای ورزشکاران بسیار مهم است. حال باید بدانید در باشگاهی که تعداد زیادی دمبل وجود دارند، برای نگهداری آن‌ها باید چه اقدامی را انجام داد؟ در واقع برای نگهداری دمبل‌ها از رک دمبل استفاده می‌شود.

معمولا برای نگهداری تمامی وسایل باشگاه، از قفسه توپ و دمبل استفاده می‌شود که اکثرا 3 جای دمبل و کتل بل و 2 جای انواع توپ دارد که متغیر است و توپ‌ها با قطر‌های مختلف در آن جای میگیرد؛ رنگ این قفسه الکترو استاتیک است و خش نمی‌خورد. این نوع قفسه‌ها در هنگام تولید باتوجه به فضا و سلیقه شما، اندازه‌گیری و رنگ می‌شود.

رک دمبل (استند دمبل) چیست؟

درواقع استند دمبل در اندازه های مختلفی وجود دارد و برای باشگاه‌های بزرگ از سایز بزرگ آن استفاده می‌شود. دمبل‌ها روکشی دارند که اگر روی زمین قرار داده‌ شوند، به مرور زمان خراشیده‌ خواهند شد و باعث بهم ریختگی باشگاه می‌شوند. بنابراین در باشگاه‌های بدنسازی جا دمبل باشگاهی قرار داده‌می‌شود که به‌راحتی می‌تواند همه تجهیزات را با نظم خاصی در مکان خود حفظ کند. به رک دمبل، جا دمبل یا استند دمبل نیز گفته می‌شود که علاوه‌بر این که در باشگاه‌های عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در تجهیز باشگاه بدنسازی خانگی نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

رک دمبل باشگاهی

پایه نگهدارنده دمبل، برای نظم بخشیدن به دمبل‌ها به‌کار برده‌ می‌شود.مخصوصاً در باشگاه‌ها که افراد زیادی با دمبل سر و کار دارند و این وسیله زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. رک دمبل باشگاهی یا رگال دمبل وسیله ای است که میتواند بصورت یک طبقه یا چند طبقه باشد و معمولا در محیط باشگاه از مدل های چند طبقه آن استفاده می‌کنند. ورزشکاران پس از استفاده از هر دمبلی، خود را موظف می‌دانند که مجدداً آن را روی مقر دمبل قرار دهند.

رک دمبل خانگی (استند دمبل خانگی)

همانطور که گفتیم، دمبل‌ها از دسته لوازم ورزشی هستند که کاربرد فراوانی دارند و جزء وسایل ضروری بدنسازی به حساب می‌آیند. قطعا افرادی که یک باشگاه خانگی را برای خود تجهیز می‌کنند، یکی از وسایلی که حتماً مورد استفاده آن‌ها قرار می‌گیرد، دمبل است؛ زیرا این وسیله نسبت به سایر وسایل ورزشی، از قیمت پایین‌تری برخوردار بوده و فضای کمتری را اشغال می‌کند و کاربرد آن نیز برای عضله‌سازی زیاد است.

از این رو خرید یک قفسه توپ و دمبل امری ضروری به حساب می‌آید. زیرا این نوع قفسه باتوجه به نیاز فرد ساخته می‌شود؛ معمولا 5 طبقه است که ترکیبی از جای توپ و جای دمبل می‌باشد.

استند دمبل بانوان (رک دمبل بانوان)

استند دمبل بانوان معمولا سایز کوچکتری نسبت به رگال دمبل شش ضلعی دارد. درواقع از مزایای مقر دمبل بانوان این است که به‌صورت سبک طراحی شده‌ است و بعضی از آنها بصورت چند طبقه هستند. رک دمبل به صورت پنج طبقه نیز وجود دارد که می‌توانید با تقسیم طبقات و قرار دادن دمبل‌ها و هالترها در طبقات زیرین، و قرار دادن مدیسن بال و رک توپ در طبقات بالاتر نظم مشخصی به آنها ببخشید. این طبقات به گونه‌ای هستند که می‌توانید آن را مطابق اندازه و قطر توپ‌ها تنظیم کنید و هر توپ را طبق اندازه‌ای که دارد در آن فضا قرار دهید.

رک دمبل هشتی بانوان

استند دمبل هشتی بانوان به صورت اصولی و مهندسی طراحی‌شده و سفت و محکم می‌باشد. همچنین ظاهر آن زیبا و جمع و جور است. رک دمبل هشتی بانوان از ورق فولادی تشکیل‌شده و معمولاً روکش آن پخته‌شده، به‌صورت رنگ کوره‌ای بوده که در کوره تحت گرما قرارگرفته تا در برابر سایش و خراش مقاومت آن افزایش یابد. معمولاً رنگ آن بیشتر به رنگ مشکی می‌باشد؛ اما در رنگ‌های دیگر نیز می‌توان آن را پیدا کرد.

معمولا ارتفاع رک دمبل هشتی بانوان به 1 متر می‌رسد و طول آن متغیر است. در دو طرف این جا دمبل بین 2 تا 6 (در تعداد زوج) طبقه وجود دارد که دمبل‌ها روی آن قرار می‌گیرند. مقر دمبل خانگی می‌باشد.

ویژگی رک دمبل هشتی بانوان

جای دمبل هشتی بانوان یا همان پایه نگهدارنده دمبل دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد:

 • استحکام بالا
 • تحمل وزن تا ۱۵۰ کیلوگرم
 • مورد استفاده در فضای باشگاه
 • معمولاً به شکل دو لایه طراحی شده است.
 • استفاده از آن آسان است و دمبل‌ها از وزن کم به وزن زیاد از بالا به پایین روی آن چیده می‌شوند. در واقع می‌توان گفت قفسه توپ و دمبل در باشگاه از لوازم ضروری برای نگهداری و حفظ دمبل و توپ می‌باشد.

قیمت رگال دمبل هشتی بانوان

قیمت رک دمبل معمولاً تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد که در اینجا به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • نوسانات ارزی و دلاری می‌توانند تاثیر مستقیمی بر قیمت این محصول داشته‌باشند.
 • کیفیت ساختار و مواد نیز از عوامل موثر در قیمت جا دمبل می‌باشد. معمولاً هرچه کیفیت مواد بالاتر باشد قیمت نیز بالاتر است.
 • ابعاد و اندازه نیز در قیمت این محصول تاثیرگذار است. هرچه اندازه بزرگتر و به‌طبع سنگین‌تر باشد، قیمت نیز بالاتر است.
 • برند و شرکت تولید‌کننده پایه نگهدارنده دمبل نیز بر قیمت‌ آن تاثیر می‌گذارد. برندهای معروف معمولاً از قیمت بالاتری برخوردار هستند.
رک دمبل | حامدیان اسپرت

رک دمبل | حامدیان اسپرت

کاربرد و مزایای استفاده از رک دمبل

چند سالی است که با توجه به افزایش تجهیزات باشگاهی، انواع رک‌ برای قرار دادن لوازم باشگاه روی آن‌ها، مورد توجه قرار‌ گرفته‌است. به‌عنوان مثال رک هالتر، رک بوسوبال، رک مدیسن بال و رک توپ از وسایل ضروری برای تجهیز باشگاه بدنسازی خانگی به‌شمار می‌روند.

خرید رک دمبل باعث نظم‌بخشیدن به دمبل‌ها، هالتر و صفحه فرمانی می‌گردد. علاوه‌بر این از فضا‌های عمودی باشگاه نیز استفاده بهینه می‌شود.

خرید رک دمبل

در هنگام خرید جای دمبل باید به نکات زیر توجه کنید:

 1. اندازه جا دمبل را باید متناسب با فضای باشگاه خود انتخاب کنید.
 2.  جا دمبل در ظرفیت‌های متفاوتی وجود دارد. ظرفیت رک باید با تعداد دمبل یا توپ‌هایی که می‌خواهید در آن قرار دهید، متناسب باشد. جنس پایه نگهدارنده دمبل از پروفیل آهنی است.
رک دمبل | حامدیان اسپرت

رک دمبل | حامدیان اسپرت

سخن پایانی

رک دمبل یا پایه نگهدارنده دمبل وسیله‌ای است که برای نظم‌بخشیدن به دمبل و زیبایی ظاهری باشگاه معمولاً در باشگاه‌های خانگی و ورزشی یافت می‌شود. معمولاً جا دمبل از پروفیل آهنی ساخته‌شده و بعد از پخت در کوره، مورد استفاده‌ قرار می‌گیرد. قفسه توپ و دمبل در مدل‌های مختلفی وجود دارد و استفاده از آن علاوه‌بر نظم‌بخشیدن به دمبل‌ها، سبب زیبایی باشگاه نیز می‌گردد. رگال دمبل به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که دمبل‌ها را می‌توانید طبق وزن و از بالا به پایین روی آن قرار دهید. همچنین برای نگهداشتن تجهیزات دیگر باشگاه مانند هالتر، بوسوبال، مدیسن بال و توپ نیز از رک‌های مخصوص به آن‌ها استفاده می‌کنند.