معرفی انواع کش پیلاتس با بهترین قیمت برای خرید!

پیلاتس ورزشی نو ظهور برای انعطاف بدن می باشد. اگر طرفدار آن هستید و تصمیم دارید در حین تمرینات روزمره بر روی تقویت عضلات خود تمرکز کنید، شاید لازم باشد به سراغ یکی از محبوب ترین لوازم پیلاتس یعنی خرید کش پیلاتس بروید. با ما در کامل ترین مرجع خرید تجهیزات ورزشی اصفهان همراه باشید.

کش پیلاتس چیست؟ | حامدیان اسپرت

کش پیلاتس چیست؟ | حامدیان اسپرت

کش پیلاتس چیست؟

امروزه از وسایل کم حجم برای ورزش در منزل و یا باشگاه بخصوص برای تقویت عضلات ورزشکاران استفاده می شود. خرید کش پیلاتس در مرحله اول در مراکز توان بخشی برای امور فیزیوتراپی انجام می گرفته است.

این کش طول و ضخامت مختلفی دارد. کش پیلاتس برای تمرینات کششی در قسمت های مختلف بدن مانند پاها، عضلات بازو و عضلات پشت استفاده می شود. استفاده طولانی از این نوع کش باعث تقویت عضلات، افزایش قدرت بدنی، استقامت و انعطاف پذیری بدن می شود.

خرید کش پیلاتس

برای خرید کش پیلاتس لازم است در وهله اول یک سری اطلاعات کلی از انواع این کش ها، هدف از تمرین با کش پیلاتس و نکات ضروری بدست بیاورید تا در هنگام خرید کش پیلاتس دچار مشکل یا سردرگمی نشوید.

اندازه محصول

در قدم اول در موقع خرید کش پیلاتس باید به اندازه یا بهتر بگوییم طول کش پیلاتس است. خوشبختانه امروزه کش پیلاتس در اندازه های مختلفی در بازار موجود هستند و این مورد انتخاب را برای ما گسترده می نماید. در صورت خرید یک رول کش پیلاتس باید به یاد داشته باشید که بایستی به اندازه بدن خود از این رول کش برش دهید و استفاده نمایید. با این حال طول متوسط این کش ها برای تمرین 2 متر است.

انتخاب مدل

همانطور که بیان شد کش پیلاتس در سه مدل دسته دار، حلقه ای و نواری در بازار موجود می باشد. حال در هنگام خرید کش پیلاتس باید با توجه به هدف خود یکی از سه مدل کش پیلاتس را انتخاب کنید.

جنس کش پیلاتس

در اکثر کش های موجود در بازار از جنس لاتکس یا پلاستیکی مستحکم که قابلیت ارتجاعی بالایی دارد، استفاده می شود. اما گاهاً از جنس پارچه با قابلیت ارتجاعی نیز در برخی کش های پیلاتس استفاده شده است.

برخورداری از قابلیت شست و شو

شاید مهم ترین نکته در خرید کش پیلاتس برخورداری از قابلیت شست و شو باشد. با توجه به این که کش پیلاتس از دسته محصولات پر فشار است که مدام در تماس با تعرقات پوستی و بدنی ورزش کاران قرار دارد، امکان شستشو آسان این کش ها از اهمیت بالایی قرار دارد. به شدت توصیه می شود در خرید کش پیلاتس به این قابلیت توجه ویژه ای نمایید تا بعداً دچار مشکلات پوستی نشوید.

رنگ کش ها

در بیشتر از کمپانی ها از یک سری استاندارد های رنگی استفاده می شود که به راحتی خصوصیات کش ها قابل تشخیص است. برای مثال کش زرد رنگ برای یک سری کش های با ضخامت، کشش و مقاومت خاصی می باشد. با این حال خیلی از کمپانی ها از این استاندارها استفاده نمی کنند و هر کدام طیف رنگی خاصی را برای خود در نظر دارد.

قیمت کش پیلاتس

مورد های مختلفی باعث تفاوت قیمتی در کش پیلاتس می شود که تا حدی شما را با آن ها آشنا کردیم. در مورد قیمت باید این نکته را در نظر داشت که کش پیلاتس مستقیم با سلامتی بدن و عضلات شما در ارتباط است پس هزینه کردن برایش در اصل هزینه کردن برای سلامتی بدن است.

انواع کش پیلاتس

این کش که در بازار به نام کش بدنسازی نیز در بازار موجود می باشد مانند تمامی وسایل ورزشی دیگر تنوع مدلی بسیاری دارد. کش پیلاتس که کاربرد خوبی در زمینه درمانی و پزشکی دارد و در زمینه ورزشی هم قدرتمند ظاهر شده است در انواع زیر در بازار موجود می باشد.

کش پیلاتس نواری

دلیل اسم گذاری این نوع کش این است که در ابعاد دو متر و عرض 15 سانتی متری به صورت نواری موجود می باشد. البته لازم به ذکر است که در طول سه متر نیز تولید می شود ولی در این صورت بیشتر برای بارفیکس مصرف دارد و به همین دلیل کش پیلاتس با طول سه متر به اسم کش بارفیکس هم معروف می باشد. همانطور که از اسم کش پیلاتس نواری پیدا است بسیار سبک هستند و بیشتر برای تمرینات کششی، قدرتی و استقامتی استفاده دارند.

این کش ها در رنگ های مختلف تولید می شود که رنگ آن معیاری برای تشخیص میزان مقاومت و دوام آن است. خوبی این کش ها این است که شما با خرید آن می توانید تمامی ورزش های کششی، استقامتی و حتی قدرتی را برای تقویت عضلات خود با آن انجام دهید.

کش پیلاتس دسته دار

البته که نام آن گویای همه چیز است. با گرفتن دسته های این نوع کش پیلاتس می توان حرکات مقاومتی مناسب را انجام داد و چون این استقامت باعث کشش هم می شود پس قادر به انجام حرکات کششی نیز هستیم. بیشتر کسانی که از این نوع کش پلاتس استفاده می کنند ورزشکارانی هستند که از تمرین با وزنه و هالتر به دلیل امکان آسیب دیدن ترس دارد.

این افراد ترجیح می دهند با وسیله ای که ریسک کمتری دارد تمرینات استقامتی و انعطافی خود را انجام بدهند تا ریسک دچار حادثه شدند برای آن ها در کمترین حالت باشد. برخی کمپانی ها دسته ها را به نوعی دست می کنند که قابلیت جدا شدن داشته باشند.

با ما همراه باشید در خرید میله هالتر بدنسازی + خرید صفحه هالتر

کش پیلاتس حلقه ای یا مینی لوپ

این نوع کش که به کش مینی لوپ هم معروف هستند در اندازه 30 سانتی متر تا 60 سانتی متر موجود می باشد تا شما با توجه به سن خود از آن استفاده کنید. این نوع کش پیلاتس بیشتر برای تقویت عضلات پایین تنه مورد استفاده می باشد.

کش بدنسازی سی ایکس    

این مدل کش که بیشتر به کش بدنسازی معروف است. لوله ای شکل می باشد و پرفروش ترین کش بدنسازی است. این نوع شکل در طول های مختلفی تولید می شود تا شما برحسب بدن خود، خرید کش سی ایکس را انجام دهید. جنس این کش از لاتکس است و قابلیت کشسانی بالایی دارد.

تمرین با این نوع کش باعث تاثیر بر روی تمامی عضلات بدن می شود. قیمت این نوع کش ها به قطرشان بستگی دارد. کش سی ایکس روکش دار کمی از سی ایکس بدون روکش گران تر است.

کش پاور باند

شناخته‌شده‌ترین مارک کش پاور باند ، تراباند است. این کش قوی‌ترین کش بدنسازی است. جنسش از لاستیک است و در چند نوع از مقاومت تولید می شود تا چه در سطح مبتدی و چه حرفه ای قرار دارید بتوانید از آن استفاده کنید. این کش نیز رنگ بندی مخصوص به خود را دارد. پس از خرید کش پاور باند (پاور لوپ) دنیای جدیدی از تمرینات بدنسازی را تجربه خواهید کرد.

مزیت خرید کش پیلاتس

کش پیلاتس مثل خیلی از انواع کش ورزشی دیگر، قابلیت این را دارد که در حین تمرین قسمت های وسیعی از بدن را درگیر کند که این خود باعث تقویت استخوان ها و پیشگیری از پوکی استخوان در کهنسالی می شود. تمرین با کش پیلاتس باعث افزایش میزان گردش خون در بدن می شود و همچنین سرعت بهبود در افراد مصدوم را بیشتر می کند. که این یکی از مزیت های برجسته برای خرید کش پیلاتس می باشد.

با توجه به صحبت­هایمان در اول مقاله کش پیلاتس در اول راه برای مقاصد درمانی مانند فیزیوتراپی و همچنین توان بخشی معلولین کاربرد داشته است. پس اگر برای مصارف درمانی در منزل نیز نیاز به کمک داشتید می­توانید روی کش پیلاتس حساب باز کنید و با خرید کش پیلاتس نیازهای ورزشی و درمانی خود را با هم برطرف کنید.

دیگر مزیت بسیار برجسته خرید کش پیلاتس این است که با وجود قابلیت بسیار متعدد کش پیلاتس از نظر قیمتی نیاز به بودجه زیادی ندارد و از بعد اقتصادی بسیار به صرفه می­باشند. در کنار صرفه اقتصادی کش پیلاتس وسیله ای است که جای زیادی اشغال نمی کند و قابل حمل می­باشد.

رنگ بندی کش های مقاومتی پیلاتس

در برخی شرکت ها تفاوت ضخامت و مقاومت در این نوع کش با رنگ مشخص می شود. در ادامه به طور مفصل در مورد معانی این رنگ ها صحبت خواهیم کرد. این استاندارد تفاوت رنگ ها در برخی کمپانی ها مورد استفاده می باشد ولی با این حال برخی کمپانی ها از استانداردهای مخصوص خود در مورد رنگ بندی استفاده می کنند.

در فروشگاه حامدیان اسپرت رنگ کش ها مبنی بر تفاوت در مقاوت آن ها نیست!

قرمز

 • این سبک ترین و انعطاف پذیرترین نوع کش پیلاتس است.
 • مناسب برای تمرینات ساق پا یا شانه.
 • مناسب برای افرادی که به تازگی پیلاتس را شروع کرده اند.
 • هدف قرار دادن عضلاتی که به مقاومت چندانی برای تمرین نیاز ندارند.

زرد

 • عالی ترین گزینه برای افراد مبتدی.
 • انعطاف پذیری بالا در حین مقاومت کم.
 • مناسب برای تمرینات ساق پا و شانه.

سبز

 • داراری مقاومتی متوسط.
 • مناسب برای افرادی که به تازگی از سطح مبتدی فراتر رفته اند.
 • مناسب برای تمریناتی که نیاز کمی به کشش دارند.

آبی

 • از سفتی و مقاومت بالایی برخوردارند.
 • مناسب برای گروه های عضلانی بزرگ تر مانند پاها، سینه و پشت.
 • برای تمرین با شخص دیگری مناسب هستند.

سیاه

 • استفاده از آن ها ورزش تان را با چالش همراه میکند.
 • قدرت کششی ندارند.
 • سطح مقاومتی بالایی برای ورزش کاران ایجاد می کند.
 • برای افرادی که در سطح متوسط پیلاتس انجام می دهند مناسب هستند.
 • برای تمرینات گروه های عضلانی بزرگ مانند پاها و همینطور ورزش با شخص دیگری مناسب هستند.
انواع کش پیلاتس | حامدیان اسپرت

انواع کش پیلاتس | حامدیان اسپرت

فواید ورزش با کش پیلاتس

و اما در ادامه به برخی ار فواید تمرین با کش پیلاتس اشاره کردیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

 1. مقرون به صرفه و راحت

به افرادی که به هر دلیلی قادر به پرداخت هزینه های هنگفت باشگاه نیستند و یا ترجیح می دهند ورزش را به صورت نیمه حرفه ای در منزل پیگیری کنند، پیلاتس یکی از بهترین ورزش ها می باشد. برای ورزش پیلاتس کش پیلاتس از لوازم ضروری می باشد. البته در کنار کش پیلاتس از وسایلی چون دمبل سبک، حلقه یا رینگ پیلاتس، توپ و وزنه های شنی می توان برای تنوع حرکاتی استفاده کرد.

 1. تجهیزات سبک و کم جا

با خرید کش پیلاتس حتی در سفر نیز می توانید به ورزش خود ادامه دهید. کش پیلاتس بسیار سبک و کم جا می باشد. قابلیت جابجایی دارد و شما می توانید در محیط های کوچک نیز به طیف وسیعی از حرکات دسترسی داشته باشید.

 1. گرم کردن تخصصی عضلات

کش پیلاتس فقط برای ورزش پیلاتس کاربرد ندارد و بسیاری از ورزش کاران دیگر رشته ها برای مرحله گرم کردن از کش پیلاتس استفاده می کنند. گرم کردن با کش پیلاتس فوایدی چون تقویت چرخش داخلی و خارجی شانه ای، آماده سازی عضلات سرینی و هیستریک و همچنین فعال کردن عضلات سینه ای و پشت دارد.

 1. افزایش کیفیت حرکات پیلاتس

این کش با وارد کردن فشار بر روی عضلات بدن تان، شما را در مسیر موفقیت در ورزش قرار می دهد. این کش فشار لازم بر روی عضلات را وارد می کند تا شما به جای فقط وزنه زدن می­توانید از کش پیلاتس استفاده کنند.

همچنین بیشتر ببینید در تجهیز باشگاه بدنسازی خانگی + سازه  تی ار ایکس

 1. یک وسیله خوب برای تمرینات ترکیبی

تمرینات ترکیبی تمریناتی هستند که همزمان چند عضله مختلف را درگیر می کنند. تمرینات ترکیبی فایده های زیادی دارند برای مثال: افزایش کالری سوزی، بهبود هماهنگی، کارایی بالا و تحت فشار گذاشتن عضلات در یک تمرین

اگر تمرینات تان را با کش پیلاتس انجام دهید تاثیر آن در هزار ضرب خواهد شد. به همین دلیل خرید کش پیلاتس شما را سریع تر به نتیجه دلخواه می رساند.

 1. مناسب برای تمرینات فانکشنال

به تمریناتی که طور اختصاصی باعث بهبود کیفیت زندگی افراد می شود، تمرینات فانکشنال می گویند. انجام تمرینات فانکشنال باعث می شود توانایی شما در انجام کارهای روزمره بهبود یابد. وزنه همیشه تنها راه برای افزایش قدرت بدنتان نمی باشد. بلکه تمرینات پیلاتس بخصوص وقتی با کش پیلاتس انجام شود عضلات بدن را تقویت می کند و کیفیت فعالیت های روزمره را بهبود می بخشد.

 1. یک تمرین قدرتی جانانه

دیگر مزیت خرید کش پیلاتس این است که می توان با آن تمرینات قدرتی را انجام داد و حتی می توان گفت که کش پیلاتس در انجام تمرینات قدرتی بهتر از دمبل عمل می کند زیرا روی هر عضله به صورت اختصاصی و جداگانه کار می شود. با کشیدن بیشتر کش ها با مقاومتی بیشتر روبرو می شود که این باعث قوی تر شدن عضلات شما خواهد شد.

رنگ بندی های کش پیلاتس | حامدیان اسپرت

رنگ بندی های کش پیلاتس | حامدیان اسپرت

برترین حرکات با کش پیلاتس در منزل

 در زیر به معرفی یک سری از حرکات ورزشی که در منزل با استفاده از این محصول می توانید انجام دهید خواهیم پرداخت.

نکته: تمرینات زیر صرفا جهت آگاهی شما عزیزان با کاربرد این محصول می باشد و برنامه تمرینی نیست.

حرکت قایقی نشسته تک دست

برای اولین حرکت پیلاتس آماده هستید؟

نحوه انجام تمرین

 • صاف بنشینید.
 • پای خود را دراز کنید
 • کش را دور کف پای خود بیندازید
 • دو طرف کش را با یکی از دستان خود بگیرید
 • سر و سینه خود را به سمت بالا بکشید
 • آرنج خود را تا آخرین تلاش به سمت عقب بکشید
 • سعی کنید آرنج در نزدیک ترین حالت به بدن باشد
 • به حالیه اولیه خود برگردید
 • دستتان را عوض کنید
 • این حرکت را در ست برای هر کدام دستتان انجام دهید.

حرکت کشش بازو در حالت پلانک پهلو

نحوه انجام تمرین

 • به پهلو چپ دراز بکشید و ساعد دست چپ را روی زمین قرار دهید.
 • در حالی که از قوزک پایتان تا گوش تان در یک راستا قرار دارد سعی کنید بدن خود را بالا بکشید.
 • یک طرف کش را با دست چپ نگه دارید و با دست راست طرف دیگر کش را بگیرید و بکشید.
 • این مراحل را با دست راست هم انجام دهید
 • مانند تمرین قبلی این حرکت را نیز با هر دست در ست 10 تایی انجام دهید.

حرکت کشش سینه و سر شانه

نحوه انجام تمرین

 • صاف و مستقیم بایستید و دو طرف کش را بگیرید.
 • دست ها را همراه با کش بالای سر خود بکشید
 • به حالت اولیه برگردید
 • این حرکت که یکی از حرکات معروف پیلاتس است را می توانید در سه ست 12 تایی انجام دهید.

حرکت پشت بازو از پشت سر

نحوه انجام تمرین

 • در ابتدای حرکت صاف بایستید
 • کش را زیر پای خود قرار دهید
 • دسته کش را از پشت سر خود به سمت بالا بکشید
 • آرنج خود را خم کنید و کش را با نهایت توان به بالا بکشید
 • به حالت شروع برگردید
 • بهتر است زاویه آرنج تان ثابت و کنار سرتان باشد.
 • این حرکت را در س ست 12 تایی انجام دهید تا نتایج بی نظیر آن را ببینید

حرکت پشت بازو کیک بک

نحوه انجام تمرین

 • کش را در زیر پاهای خود قرار دهید.
 • در زاویه 90 درجه خم بشوید تا موازی با زمین بشوید.
 • آرنج خود را خم کنید و کنار بدن قرار دهید
 • ساعد خود را به سمت عقب و بالا بکشید تا عضلات پشت درگیر و منقبض شود.
 • به حالت شروع تمرین برگردید.
 • این تمرین را نیز در سه ست 12 تایی تکرار کنید.

حرکت پرس سر شانه ایستاده

سراغ ششمین حرکت با این کش می­رویم

نحوه انجام تمرین

 • مانند بسیاری از تمرینات در قدم اول صاف بایستید.
 • کش را در زیر پای خود قرار دهید
 • دست خود را تا جایی که آرنج تان تقریباً صاف بشود بالا ببرید
 • مجدد صاف بایستید
 • این تمرین را در سه ست 12 تایی تکرار کنید.

پیشنهاد ویژه: خرید کوشن بال + خرید هاف بال

حرکت نشر جانب

برای حرکت بعدی آماده هستید؟

نحوه اجرای تمرین

 • صاف بایستید و کش را زیر پای خود قرار دهید.
 • دو طرف کش را محکم بگیرید و دست خود را به طرفین باز کنید تا جایی که دستانتان موازی با زمین باشد
 • به نقطه شروع برگردید.
 • مانند تمامی تمرین ها در سه ست 12 تایی تمرین را تکرار کنید.

حرکت نشر به جلو

نحوه اجرای تمرین

 • این تمرین تماماً مانند حرکت قبلی می باشد یعنی در قدم اول باید صاف بایستید
 • کش را زیر پای خود قرار دهید
 • دو طرف کش را با دستانتان بگیرید ولی اینبار آن را به سمت جلو در موازی با زمین بکشید
 • مطمئن شوید که کمرتان خم نمی شود و در طول تمرین صاف بمانید
 • به نقطه شروع تمرین با کش پیلاتس برگردید
 • در سه ست 12 تایی تمرین قابل تکرار است.

حرکت زیر بغل تک پا

نحوه انجام تمرین

 • صاف بایستید
 • کش را در زیر پای خود قرار دهید
 • خم شوید و خود را در وضعیت موازی با زمین قرار دهدی
 • یکی از پاهای خود را از زمین بلند کرده و به عقب بکشید تا صاف بشود.
 • حال دست خود را به عقب بکشید و صاف نگه دارید تا عضلات پشت تان منقبض شود.
 • در سه ست 12 تایی حرکت را تکرار کنید

حرکت جلو بازو

به سراغ آخرین تمرین با کش پیلاتس که قصد معرفی آن را داریم می رویم.

نحوه انجام تمرین

 • باز هم صاف بایستید و کش را زیر پای خود قرار دهید
 • در حالی که آرنج تان را در کنار بدن تان ثابت نگه داشته اید دو سر آن را بگیرید.
 • حال با استفاده از عضلات جلو بازو دست هایتان را بالا ببرید.
 • به حالت شروع برگردید.
 • دقت داشته باشید که در حین تمرین آرنج و بدن تان ثابت باشد و تکان نخورد.
 • این حرکت را هم در سه ست 12 تایی تکرار کنید.
خرید کش پیلاتس | حامدیان اسپرت

خرید کش پیلاتس | حامدیان اسپرت

 سخن پایانی

یکی از راهکارهای تناسب اندام انجام ورزش پیلاتس است. در حین انجام ورزش پیلاتس استفاده از کش پیلاتس شما را به هدف بسیار نزدیک تر می کند. این کش به شما کمک می کند تا بدون نیاز به باشگاه رفتن به ورزش کردن حتی در سطح حرفه ای بپردازید و عضلات خود را در حین تمرینات گاهاً ساده بسیار درگیر کنید.

برای خرید کش پیلاتس نیاز به صرف هزینه زیادی نمی باشد. قیمت این محصول به فاکتورهایی که گفته شد بستگی دارد ولی در کل با هزینه اندکی می شود این وسیله ورزشی کم جا و قابل حمل را تهیه کنید تا حتی در طول سفر نیز از ورزش دور نشوید.

رنگ بندی در خرید کش پیلاتس معیار تشخیص مهمی می باشد زیرا اکثر کمپانی های تولید کش پیلاتس از استاندارهای خاصی برای انتخاب رنگ این نوع کش ها استفاده می کنند. هر رنگ معرفه ضخامت و قدرت خاصی از این نوع کش ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *