معرفی طناب بتل روپ با بهترین قیمت برای خرید!

طناب بتل روپ که به آن طناب جنگی هم می‌گویند، از لوازم بدنسازی می‌باشد که برای تناسب اندام و ورزش‌های قدرتی بسیار مفید است. Battle rope یک ابزار نوین ورزشی می‌باشد که برای بالا بردن توان عملیاتی تمام بدن بکار گرفته‌می‌شود. ساختار این طناب ساده است و از دو تکه مساوی تشکیل شده‌است که به عنوان یک ورزش جدید به باشگاه‌های ورزشی آمده‌است.

همانطور که از نام بتل رپ مشخص است برای مبارزه در ارتش مورد استفاده قرار می‌گرفته است.درواقع بتل رپ یک نوع تمرین HIIT می‌باشد که تمرینات تناوبی با شدت بالا را شامل می‌شود و دوره‌های استراحت کوتاه دارد. برای تجهیز باشگاه بدنسازی خانگی می‌توانید بتل روپ را جزو یکی از لوازم بدنسازی قرار دهید.

بتل روپ | حامدیان اسپرت

بتل روپ | حامدیان اسپرت

طناب بتل روپ (battle rope) چیست؟

بتل روپ battle rope طناب دو تیکه‌ای می‌باشد که ساختار بسیار ساده‌ای دارد و متراژ آن با توجه به شرایط مکانی و نوع ورزش انتخاب می‌گردد. این طناب سنگین که در بدنسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای تقویت عضلات و بازوها به کار می‌رود و معمولاً برای تمام بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین بتل روپ باعث بالابردن سوخت و ساز بدن و گردش خون می‌شود و در نتیجه علاوه بر از بین‌بردن چربی‌های اضافی بدن باعث تناسب اندام می‌گردد.

این ورزش بسیار کم هزینه است و به صورت میانگین در هر دقیقه ۱۱ کالری سوزانده‌می‌شود. یکی از مزایای این طناب گرفتن آن با پنجه‌ها می‌باشد که به دلیل مشخص نبودن حرکات طناب حفظ تعادل در این ورزش مهم است و سرعت عمل را بالا می‌برد. برای اینکه بتوانید هیجان این ورزش را بیشتر کنید می‌توانید در هنگام حرکت دادن طناب از حرکات نمایشی استفاده‌کنید.

بتل روپ برای چی خوبه؟

بتل روپ فواید زیادی دارد که در اینجا به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم.

تقویت قسمت‌های ضعیف بدن با Battle rope

این ابزار باعث تقویت زانوها، پاها، مچ‌ها و شانه‌ها و لگن در هنگام تمرین می‌شود. همچنین ذهن را نیز قوی می‌کند زیرا نیاز به تمرکز زیاد دارد.

اثر نیروی دوگانه بر بدن با Battle rope

بتل رپ ورزشی است که دو نیرو یکی از سمت جاذبه زمین و دیگری از سمت موج‌های که در طناب ایجاد می‌شود به بدنتان وارد می‌شود و پاسخ فیزیولوژیکی بدن شما را به سمت بهبودی می‌برد.

آسیب دیدگی کمتر با Battle rope

به دلیل تولید نیروی دو طرفه احتمال آسیب دیدگی در بدن فرد ورزشکار کم می‌شود.

نشاط و شادابی با Battle rope

تمرینات بتل رپ آنقدر جذاب و سرگرم کننده می‌باشد که پس از تمرین با این طناب شادابی خاصی در فرد به وجود می‌آید. این امر باعث می‌شود تا فرد با اشتیاق بیشتری به سمت تمرینات بیاید.

استقامت با Battle rope

هر کدام از وضعیت‌های ایجاد موج و بلند کردن طناب یا کشیدن آن فرقی ندارد همه این‌ها باعث بالارفتن استقامت بدن شما می‌گردد

افزایش سلامت قلب و عروق با Battle rope

در صورتی که کار با این طناب ورزشی تنها به خاطر افزایش حجم عضلات باشد سلامت قلب و عروق خود را از یاد می‌برید. این طناب باعث بالابردن سلامت قلب و رگ‌های بدن می‌شود. کار کردن با این طناب باعث می‌شود تا ضربان قلب شما زیاد شده‌و عضلات قلب تقویت شود. کار با این وسیله باعث می‌شود تا آن را جایگزین دویدن و پیاده‌روی‌های سنگین کنید و در عین حال بدون آنکه مفاصل شما تخریب شود قلب و عروق شما تقویت گردد.

battle rope | حامدیان اسپرت

battle rope | حامدیان اسپرت

بتل روپ برای لاغری 

طناب‌های رزمی مانند بتل روپ منحصر به فرد می‌باشند زیرا می‌توان با آنها هم تمرینات هوازی و هم تمرینات بی‌هوازی انجام داد. تمرین با این طناب کالری و چربی بالایی در حد شنا و دویدن می‌سوزاند. Battle rope را می‌توان جایگزین تمرینات پرکالری نمود. این طناب ها راهی بسیار مناسب برای کم کردن وزن می‌باشند.

بتل روپ با طناب ورزشی معمولی فرق می‌کند. این طناب باعث می‌شود تا ضربان قلب شما بالا رود و همین امر یکی از دلایل مهم کاهش وزن است. البته تنها کار با battle rope باعث لاغری نمی‌شود بلکه باید همراه با این تمرین رژیم غذایی نیز رعایت شود‌ درواقع این طناب ورزشی هر دو کار چربی سوزی و عضله‌سازی را برای شما انجام می‌دهد. می‌توان آن را در دسته تمرینات استقامتی هوازی قرار داد که چربی سوزی را دو برابر افزایش می‌دهد.

Battle rope | حامدیان اسپرت

Battle rope | حامدیان اسپرت

بتل روپ در بدنسازی

این طناب به ظاهر ساده برای عضله سازی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد در نتیجه برای تجهیز باشگاه بدنسازی ازاین ابزار استفاده می‌کنند. تمرین با این طناب به قدرت عضلانی زیاد و آمادگی هوازی خیلی بالا نیازمند است. در نتیجه برای اینکه بتوانید تمرین با این طناب را به خوبی انجام دهید باید به صورت اصولی و زیر نظر کارشناس باشید.

تاثیر battle rope

Battel rope را می‌توان مانند ورزش‌های تناوبی با شدت بالا در نظر گرفت که در آن ضربان قلب به شدت افزایش پیدا می‌کند. معمولاً ورزش‌های تناوبی به گونه‌ای هست که دوره تمرین کوتاه و میزان استراحت نیز کوتاه مدت می‌باشد که به آن تمرینات HITT هم می‌گوییم. این تمرینات باعث افزایش توان هوازی و بی‌هوازی ورزشکار می‌شود و میزان تستسترون و متابولیسم را افزایش می‌دهد و در نتیجه باعث بالا نگه داشتن متابولیسم بدن بعد از اتمام تمرین خواهد . از مهمترین تاثیرات این طناب این است که عضلات را به صورت جداگانه درگیر می‌کند و علاوه بر فرم‌دهی آنها عدم تعادل را نیز برطرف می‌کند.

انواع بتل روپ

این طناب انواع مختلفی بر اساس وزن و ضخامت دارد که در اینجا به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم.

 طناب بتل روپ سربی

Battle rope نوع سربی به طناب سنگین یا ضخامت بالا نیز معروف می‌باشد و برای تقویت فاکتورهای آمادگی جسمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این طناب ورزشی به صورت بتل روپ ۹ متری، ۱۰ متری، ۱۲ متری و ۱۴ متری وجود دارد که متراژ آن دارای وزن‌های متفاوتی است که ورزشکار می‌تواند بر حسب نیاز خود و میزان قدرت بدنی خود در مکانی که می‌خواهد تمرین را انجام بدهد از این طناب‌ها استفاده کند.

این بتل روپ روکش ابریشمی دارد و به علت وجود ابریشم در روکش آن لخت می‌باشد و همین امر باعث می‌شود تمرین به راحتی انجام گیرد. همچنین در هنگام انجام تمرین حس خوبی را به فرد القا می‌کند که از ویژگی‌های این جنس از بتل روپ می‌باشد. این بتل روپ‌های سربی که روکش ابریشمی دارند مقاومت بالایی دارند و اگر خراب شوند به راحتی قابل تعمیر می‌باشند و دوام آنها نیز زیاد است.

طناب ورزشی سربی | حامدیان اسپرت

طناب ورزشی سربی | حامدیان اسپرت

طناب بتل روپ ابریشمی

این طناب از جنس ابریشم می‌باشد و فاقد سرب است و لختی آن کم می‌باشد. بسیار مناسب برای تقویت عضلات دست‌ها و کل بدن است. ورزش با طناب ابریشمی باعث می‌شود گردش خون بالا رود و در نتیجه باعث از بین رفتن چربی‌های اضافی بدن می‌گردد. این طناب برای هر سنینی مناسب می‌باشد. در صورتی که این طناب خراب شود تعمیر آن سخت است و اگر الیاف آن پاره شود کاملاً از هم باز می‌شوند.

بتل روپ ابریشمی | حامدیان اسپرت

بتل روپ ابریشمی | حامدیان اسپرت

بتل روپ خانگی برای تمرین در خانه

Battle rope خانگی و باشگاهی فرق چندانی با هم ندارند کارایی هر دو طناب به یک شکل است.  تنها تفاوت آنها در اندازه و طول طناب می‌باشد زیرا فضای باشگاه معمولاً بزرگتر از فضای خانه می‌باشد و در نتیجه طنابی که برای باشگاه انتخاب می‌شود باید بلندتر از طنابی باشد که در خانه از آن استفاده می‌گردد. در خانه به دلیل محدودیت جا معمولاً از طناب‌های کوتاه‌تر استفاده می‌شود.

قیمت بتل روپ

این طناب دارای انواع مختلفی می‌باشدکه باعث می‌شود در قیمت آن نیز تفاوت‌هایی بر حسب جنس تشکیل دهنده آن ایجاد شود. معمولا طناب‌های پلی داکرون از دو جنس ماده پلی پروپیلن و پلاستیک درست می‌شوند و قیمت آنها پایین‌تر می‌باشد. علاوه بر جنس طناب عواملی مثل وزن، ضخامت، طول برند و شرکت سازنده هم بر قیمت طناب تاثیرگذار است. هرچه طناب ضخیم‌تر و طول آن بیشتر باشد وزن آن نیز بالاتر می‌باشد که باعث می‌شود قیمت آن افزایش یابد.

همچنین نوسانات ارزی دلاری می‌تواند تاثیری مستقیم بر روی قیمت بتل روپ داشته باشد. در بین بتل روپ‌های ایرانی جنس پلی استر و جنس سربی با روکش ابریشمی زیاد دیده‌می‌شود. معمولاً جنس پلی استر ارزان‌تر می‌باشد و در صورتی که پاره شود می‌توان به سختی آن را تعمیر کرد اما بتل روب‌های سربی که روکش ابریشمی دارند طول عمر و مقاومت بیشتری دارند و می‌توان آن را تعمیر کرد.  در واقع می‌توان گفت این جنس از طناب‌ها مقرون به صرفه هستند.

خرید بتل روپ

در هنگام خرید این طناب ورزشی باید قبل از خرید نکاتی را در نظر بگیرید که در زیر به بعضی از آنها اشاره می‌کنیم.

طول بتل روپ Battle rope

طول بتل روپ ۹، ۱۰، ۱۲، ۱۴ می‌باشد. می‌توانید طنابی به کوتاهی سه متر هم بیابید اما کوتاهی طناب به شما اجازه نمی‌دهد تا بتوانید با پیچ و تاب‌دادن طناب ورزش کنید. یک طناب ورزشی ۱۰، ۱۲ و ۱۴ متری شاید به نظر بسیار بلند باشد اما بدانید که این طناب به دور یک تکیه‌گاه پیچیده‌می‌شود و دو سر پیدا می‌کند. باید بدانید که برای یک بتل روپ ۱۴ متری باید ۱۰ متر فضای تمرین داشته باشیم.

در هنگام خرید فضای تمرینی که در آن اختیار دارید بسیار مهم می‌باشد. معمولاً طناب ورزشی ۱۴ متری نوع رایج و موثر آن می‌باشد. طناب‌های بلندتر معمولاً روان‌تر و متحرک‌تر هستند. اگر محدودیت فضا دارید می‌توانید این طناب‌ها را در خارج از منزل و در فضای گاراژ استفاده کنید. در صورتی که صاحب باشگاه هستید بهتر است یک بتل روپ ۱۴ متری بگیرید. اگر مشکل جا دارید می‌توانید از بتل روب ۱۰ متری استفاده کنید. در غیر این صورت طناب‌های کوتاه‌تر از ۱۰ متر مناسب نمی‌باشد.

ضخامت  Battle rope

ضخامت طناب شاید از نظر شما اهمیت زیادی نداشته باشد اما این مساله واقعا تاثیر گزار است. با توجه به اهداف خود طناب را انتخاب کنید. همچنین در هنگام انتخاب باید قد خود را نیز در نظر بگیرید. بتل روپ های ضخیم معمولاً وزن بیشتری دارند و استفاده از آنها سخت می‌باشد. طناب‌های سنگین برای تمرینات سنگین استفاده می‌شود. این طناب‌ها برای عضله سازی مفید می‌باشند. طناب‌های سبک‌تر برای ورزش‌های هوازی کاربرد دارند. هنگام خرید این طناب‌ها باید به سایز دست، قدرت گرفتن طناب و قد و قامت کلی دقت کنید تا بتوانید ضخامت متناسب با آن را انتخاب کنید. متناسب‌ترین طناب ورزشی طول ۱۴ متری و ضخامت ۴۶ میلیمتر دارد.

جنس Battle rope

معمولاً جنس این طناب ورزشی از پلاستیک، پلی استر نایلون و متریال‌های دیگر می‌باشد که در برابر ساییدگی و فشار مقاوم می‌باشند. در صورتی که می‌خواهید از این جنس طناب‌ها در محیط باز استفاده کنید حتماً باید روکش مقاوم در برابر اشعه یو وی داشته باشند. همچنین باید به زمینی که طناب بر روی آن پایین می‌آید نیز توجه کنید زیرا اگر آسفالت باشد باعث پارگی و پوسیدگی طناب می‌شود.

وزن Battle rope

نکته دیگری که در هنگام خرید این طناب ورزشی باید توجه شود وزن آن می‌باشد که بر حسب آمادگی جسمانی شما باید این طناب خریداری گردد. در صورتی که تازه کار می‌باشید باید با طناب‌های سبک کار کنید و اگر حرفه‌ای هستید می‌توانید طناب‌های سنگین برای تقویت عضلات دست و سرشانه خود به کار ببرید.

دسته طناب

در هنگام خرید این طناب ورزشی توجه کنید که برای انجام حرکات ورزشی به صورت درست طناب دارای دسته باشد. اما اگر طناب شما دسته نداشت نگران نباشید می‌توانید از یک جفت دستکش بدنسازی برای راحتی کار استفاده کنید.

قیمت طناب

یکی از نکاتی که در هنگام خرید این طناب باید توجه شود قیمت آن می‌باشد. طناب ورزشی انتخاب کنید که بتواند نیاز ورزشی شما را برآورده سازد و همچنین مطابق با بودجه شما باشد.

نصب بتل روپ

زمانی که می‌خواهید بتل روب را نصب کنید درواقع در تلاش هستید تا به کمک یک لنگر ثابت تحرک بیشتری داشته باشید. در صورتی که طناب زیاد به حرکت درآ ید نیروی حرکتی شما زیاد خواهد شد و در نتیجه انرژی شما هم به هدر خواهد رفت. درست است که این طناب برای ورزش بدنسازی تدارک دیده شده‌‌است اما این بدان معنی نیست که شما نمی‌توانید در خانه اینکار را انجام دهید.

با نصب طناب ورزشی در زیرزمین خانه خود می‌توانید از این طناب استفاده کنید. متداول‌ترین لنگر برای نصب این طناب راکت دیواری می‌باشد که به وسیله یک نیم حلقه فلزی به یکدیگر وصل می‌شوند. برای مرتب کردن طناب بتل روپ از قلاب بتل روپ استفاده‌می‌شود. این قلاب طناب‌ها را به صورت مرتب و منظم نگه می‌دارد. نصب این قلاب آسان می‌باشد.

قلاب بتل روپ | حامدیان اسپرت

قلاب بتل روپ | حامدیان اسپرت

انواع حرکت‌های بتل روپ

برای انجام تمرینات بتل روپ حرکات مختلفی وجود دارد که در اینجا به بعضی از آنها اشاره می‌کنیم.

حرکت بتل روپ با دمبل

در این حرکت می‌توانید دو سر طناب را در دستان خود گرفته‌و محکم به حرکت درآورید. سپس آن را رها کرده  سراغ دمبل‌ها که در دو طرف خود قرار داده‌اید بروید. تمرین با دمبل باعث می‌شود تا عضلات شما قوی‌تر شوند و در نتیجه توانایی مفاصل بیشتر می‌گردد.

حرکت بتل روپ تناوبی

حرکت تناوبی از محبوب‌ترین تمرینات طناب ورزشی می‌باشد که هر طرف از بدن به صورت مستقل مورد هدف قرار می‌گیرد. نخست باید مرکز طناب را دور یک جسم محکم بپیچانید و سپس دو طرف طناب را بکشید تا در کنار هم به شکل یکنواختی قرار بگیرند. برای انجام این حرکت باید دو سر طناب را بگیرید و پاها را به اندازه‌ عرض شانه باز و زانوها را کمی خم کنید.

یک سر طناب را در دست بگیرید و زانوهای خود را کمی خم کنید و سپس شانه‌های خود را قبل از آنکه قسمت مرکزی بدن را مهار کنید به سمت عقب بدهید. سپس یک دست را به سمت بالا ببرید و حرکتی موج مانند به طناب بدهید و سپس آن را پایین آورده و بازوی مقابل را بالا ببرید. این حرکت متناوب را تا آنجا که می‌توانید با سرعت انجام دهید و در حین انجام آن بقیه بدن خود را کنترل کنید.

بتل روپ تناوبی | حامدیان اسپرت

بتل روپ تناوبی | حامدیان اسپرت

بتل روپ دو دست

این تمرین از تمرینات بنیادی و کاربردی می‌باشد که برای گرم کردن از آن استفاده می‌گردد. ماهیت این تمرین ریتمیک است و تمام قسمت‌های بدن درگیر می‌شود. در این تمرین عضلات مرکزی بدن هم درگیر می‌شود. باید بتوانید اسکات بروید و قدرت کافی برای برداشتن بتل روپ با بازوهای صاف را داشته باشید.

بایستید و انتهای بتل روپ را در دو طرف دست خود نگه دارید. دست خود را صاف کنید و وزن را بر روی پاشنه‌ها بیندازید. ران را به عقب داده و به صورت یک چهارم اسکات بروید. سپس بازوها و بتل روپ‌ها را به بالا حرکت دهید تا اینکه بازوها با زمین موازی شوند. اکنون به سرعت دست‌ها را بالا و پایین ببرید و با طناب ایجاد موج کنید.

battle rope دو دست | حامدیان اسپرت

battle rope دو دست | حامدیان اسپرت

 بتل روپ تک دست

با حفظ موقعیت پلانک در حالی که بر روی یک بازوی خود تعادل خود را حفظ می‌کنید با بازوی مقابل خود موجی به طناب داده و آن را کنترل کنید. این تمرین را با یک دست انجام داده و سپس به سراغ دست دیگر بروید. در هنگام انجام این تمرین با دست راست کف دست را در زیر شانه قرار دهید و پاها را کاملاً بکشید و بدن خود را به صورت یک خط مستقیم قرار دهید.

سپس وزن خود را به سمت چپ ببرید و انتهای سمت راست طناب را به کمک دست راست خود بگیرید شروع به شلاق زدن به بازوی راست خود به سمت بیرون و سپس به سمت داخل بکنید. یک موج جانبی و مار مانند در امتداد نیمه سمت راست طناب به وجود آورید. مواظب باشید که دست شما حتماً به سمت بالا باقی بماند اما طناب اگر با زمین برخورد کرد هیچ مشکلی ایجاد نمی‌شود.

بتل روپ اسکوات

در این حرکت باید به صورت اسکوات قرار گرفته و دو سر طناب را به حرکت درآورید. زانوها را خم کرده و باسن را به سمت عقب ببرید و در حالت اسکوات قرار بگیرید. سپس طناب چپ را در حالی که طناب سمت راست را به سمت پایین می‌آورید بالا بیاورید و سپس طناب سمت راست را بالا آورده و طناب سمت چپ را به سمت پایین ببرید.

battle rope اسکوات | حامدیان اسپرت

battle rope اسکوات | حامدیان اسپرت

سخن پایانی

بتل روپ یا طناب ورزشی یک ابزار قدرتمند برای رسیدن به تناسب اندام می‌باشد که عمدتاً برای بهبود تناسب قلبی عروقی استفاده می‌گردد. برای تجهیز باشگاه بدنسازی این طناب ورزشی جزو لوازم مهم باشگاه می‌باشد. طناب‌ها معمولاً از رشته‌های پلاستیکی بافته شده سنگین می‌باشند که حدود یک و نیم تا دو اینچ ضخامت و طول بین ۱۰ تا ۱۵ متر دارند. هرچه طناب بلندتر باشد و ضخامت آن بیشتر و سنگین‌تر باشد باعث ایجاد چالش فیزیکی بیشتر می‌شود.

این ابزار معمولا به یک قلاب مرکزی وصل می‌شود که باعث می‌شود که دو طناب را ایجاد کند که به یک نقطه وصل می‌شوند. همچنین باعث بهبود استقامت عضله سازی و افزایش قدرت می‌شود. battle rope در درجه اول عضلات بالاتنه را تقویت می کند و سپس عضلات شکم و بازوها تقویت می‌گردد. اگر به دنبال یک بتل رپ با کیفیت هستید و شناخت کافی برای خرید این طناب ورزشی ندارید می‌توانید با کارشناسان مجموعه ما مشورت کرده و محصول مورد نظر خود را از مجموعه ما تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *