معرفی انواع جاگ واتر با بهترین قیمت برای خرید!

جاگ واتر یکی از تجهیزات بدنسازی ورزشکاران است که هر ورزشکار مخصوصا ورزشکاران فیتنس نیاز دارند. از آنجایی که ورزشکاران در طول ورزش بدنشان به آب زیادی نیاز دارد، این وسیله برای نگهداری آب بسیار کاربردی است. جاگ واتر یکی از نخستین نیاز های یک ورزشکار است. این به شما کمک میکند تا با اختیار داشتن مقدار زیادی آب راحت تر به ورزش و فعالیت بپردازید. این وسیله کاربردی به دلیل سبکی و طراحی زیبا، بسیار مورد استقبال قرار گرفته و در سایز مختلف 1.9 لیتر، 2.2 لیتر، 3.7 لیتر موجود است و حجم بسیاری را در بر میگیرد.

جاگ واتر چیست ؟ | حامدیان اسپرت

جاگ واتر چیست ؟ | حامدیان اسپرت

جاگ واتر چیست؟

جاگ واتر یک قمقمه با حجم بالای یک لیتر در سایز های مختلف است که جهت حمل و نگهداشتن مایعات بکار میرود. این ظرف آب بسیار کاربردی است زیرا شما را از خرید بطری آب های یک بار مصرف بی نیاز میکند و دیگر لازم نیست برای بطری آب هزینه کنید. همچنین این ظرف ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند زیرا برای ساخت و طراحی آنها بهترین متریال را بکار میبرند زیرا یک وسیله ورزشی است و در ورزش ممکن است زمین بخورد باید مقاوم باشد تا برابر خط، خش و شکستگی دوام بیاورد. همچنین در رنگ، طرح و اندازه های مختلف موجود است.

جنس پلاستیک آن بدون مواد مضر و سمی است از بهترین نوع پلاستیک است و مخصوص نگهداشتن مایعات سرد است و میتواند آب را در طولانی مدت سرد نگهدارد. اما مورد قابل توجه این است جاگ واتر 1.9 دارای درپوش محکم و دستگیره محکم است جهت راحت تر حمل کردن آن و جلوگیری از ریختن مایعات درون آن دقت کنید این ظرف برای نگهداشتن مایعات گرم نیست فقط برای مایعات سرد کاربرد دارد. مایعات گرم باعث شل شدن و آسیب زدن به دیواره پلاستیکی آن میشود. همچنین نباید بیش از یک روز مایعات را درون آن نگهدارید.

بیشتر بخوانید در: خرید فوم رولر | تجهیز باشگاه بدنسازی خانگی  | خرید کش پاور باند

کاربرد

  • این ظرف آب علاوه بر اینکه میتواند ظرف مناسبی برا نگهداری آب باشد میتواند شیکر نیز باشد. شما ورزشکاران میتوانید برای مصرف قرص ها و پودرهای بدنسازی خود از آن استفاده کنید.
  • بعضی از مدل های جاگ واتر به گونه ای طراحی شده اند که میتوانید آن را پر از آب کنید و به عنوان دمبل از آن استفاده کنید.

جنس و ویژگی

جاگ واتر ها از پلاستیک کاملا استاندارد و بدون مواد مضر و سمی تولید میشوند. همچنین قابل بازیافت میباشد؛ با محیط زیست کاملا سازگار هستند و به محیط زیست آسیب نمیرساند. این ظرف های آب  بسیار خوش دست و به آسانی قابل حمل هستند زیرا دسته آن ها ارگونومیک است. همچنین یک درپوش محکم دارند که از ریختن آب جلوگیری میکند.

تفاوت جاگ واتر و شیکر چیست ؟ | حامدیان اسپرت

تفاوت جاگ واتر و شیکر چیست ؟ | حامدیان اسپرت

تفاوت جاگ واتر و شیکر

ابتدا به سراغ معنای کلمه شیک میرویم. این کلمه در فارسی زبانان تکان دادن معنا میشود. اما شیکر ظرف مخصوص است برای مخلوط کردن مواد مختلف باهم و بیشتر در بین ورزشکاران رایج است زیرا با استفاده از آن مکمل ها و پودر های بدنسازی خود را مخلوط میکنند و میل میکنند. جاگ واتر نیز شباهت زیادی به شیکر دارد زیرا در پوش محکم آن مانع از ریختن مواد داخل آن به بیرون میشود.

شیکر ها انواع مختلفی از جمله صنعتی، برقی، دستی دارند. جاگ واتر یک نوع شیکر دستی است که مقرون به صرفه تر از انواع دیگر است. ورزشکاران هنگام ورزش یا بعد از ورزش به یک جاگ واتر یا شیکر نیاز دارند که به راحتی بتوانند مکمل های ورزشی خود را مخلوط کنند و بنوشند. به همین خاطر میتوان گفت شیکر و یا جاگ واتر یکی از تجهیزات ضروری برای ورزشکاران است. شیکر ها بدنه پلاستیکی محکم دارند که استوانه شکل است. همچنین قابل بازیافت بودنشان یک مزیت خیلی مهم حساب میشود که می تواند ما را به خرید شیکر بدنسازی ارزان ترغیب کند.

انواع مختلف شیکر ها و کاربرد آن ها

رنگ، مدل، گنجایش و ابعاد گزینه هایی هستند که شیکر هارا از یکدیگر متمایز میکنند. دلیل تفاوت آنها چند تیکه بودن و رنگ آنها است. اما همه آنها یک کار که مخلوط کردن پودر ها و مکمل های ورزشی است را انجام میدهند. شیکر ها انواع مختلفی دارند که به چند نمونه از آنها اشاره میکنیم:

انواع شیکر | حامدیان اسپرت

انواع شیکر | حامدیان اسپرت

شیکر های ورزشی یک تیکه

این نوع شیکر ها جایگاهی به منظور نگهداری مکمل جایگاهی ندارند. درون این شیکر ها توپ کوچک جهت بهتر مخلوط کردن مواد داخل آن وجود دارد. در این شیکر ها بصورت کاملا مهندسی طراحی شدند. زیرا بسیار محکم و مقاوم هستند. از ریختن مواد جلوگیری میکنند. باید در خرید شیکر این مورد را توجه کنید. تا مواد به بیرون نشتی نکند..

شیکرهای ورزشی دو تیکه

نوع دیگر شیکر ها دو تکه هستند این شیکر ها محفظه مخصوص برای مکمل های بدنسازی دارند. همین دو تیکه بودن این شیکر این امکان را به شما میدهد تا بتوانید پودر های بدنسازی خود را به را حتی حمل کنید و دیگر نیاز به یک ظرف جدا جهت حمل پودرها و مکمل نداشته باشید. همچنین برخی دیگر از شیکر های دو تکه جایگاهی جهت نگهداری قرص ها دارند جنس این مخزن های نگهداری قرص و پودر بصورتی است که از نفوذ رطوبت و نم جلوگیری میکند.

شیکرهای ورزشی سه تیکه

نوع دیگر شیکر ها شیکر سه تیکه است که جنس آن پلاستیک بسیار مرغوب است همچنین قابل بازیافت و عاری از ضرر و سموم است. شیکر سه تیکه نیز مانند شیکر دو تکه دارای دو مخزن برای نگهداری قرص و پودر های ورزشی است.

برخی دیگر از انواع شیکر یا جاگ واتر

  • شیکرهای مخصوص پروتئین
  • شیکرهای برقی
  • شیکرهای دارای دو مخزن
خرید جاگ واتر | حامدیان اسپرت

خرید جاگ واتر | حامدیان اسپرت

تفاوت قمقمه و شیکر در چیست؟

همانطور که ذکر کردیم ورزشکاران برای انجام تمرینات ورزشی خود به آب نیاز دارند و این آب باید در دسترس آنها باشد پس جانگ واتر یک گزینه مناسب برای آنها است زیرا بیشتر از شیکر گنجایش دارد. اما دیگر تفاوت جاگ واتر و شیکر ها در نوع طراحی آنها است. برخی از شیکرها قابلیت نگهداری از قرص و مکمل ورزشی را دارند اما جاگ واتر فقط مخصوص نگهداری از آب است. نکته بسیار مهم این است که جنس جاگ واترها و شیکر ها بایکدیگر متفاوت است.

جنس بدنه آنها و طراحی آنها تعیین کنند مدت زمان خنک نگه داشتن آب است. اما اکثرا جاگ واتر ها با بهترین جنس تولید میشوند. در هنگام کار کردن با جاگ واتر باید بسیار احتیاط کنید. مراقب باشید تا از دستتان رها نشود و آسیب ببیند. هر چند این ظرف ها از کیفیت بالا برخورداند. پلاستیک  پلی اتیلن، پلی استر، پروپیلین در آن  است. اما در نگهداری آن دقت لازم را به خرج دهید.

سخن پایانی + خرید جاگ واتر

جاگ  واتر بهترین وسیله برای ورزشکاران است. این وسیله بسیار مناسب برای نگهداری آب سرد است. اما برای خرید جاگ واتر چند نکته را باید به آن توجه کنید اول نوع کاربرد شما است زیرا جاگ واتر ها انواع مختلف سه تیکه و دو تیکه دارند که شما باید برای خرید به آنها توجه کنید. جاگ واتر ها در سایز ها و قیمت های مختلفی موجودند باید دقت کنید کدامیک برای شما کاربرد بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *