انواع کش پاور باند (پاور لوپ) با بهترین قیمت برای خرید!

کش پاورلوپ یا به عبارتی کش پاور باند به عنوان یکی از ابزارهای ورزشی روز یکی از دغدغه های  ورزشکاران امروزی می باشد. امروزه با توجه به کمبود تایم، مشغله های زیاد افراد مختلف ورزش در خانه یکی از بحث های مهم بین متخصصان و افراد می باشد. کش پاور باند یک وسیله ی ورزشی پرطرفدار و پرفروش است. علت این موضوع ویژگی و تاثیرات مثبت، هنگام استفاده از کش پاورباند است.

کش پاور باند چیست؟ | حامدیان اسپرت

کش پاور باند چیست؟ | حامدیان اسپرت

کش پاور باند (پاورلوپ) چیست؟

این کش که با نام های پاورباند یا پاورلوپ شناخته میشود، یکی از ابزار سبک و کم حجم برای انجام حرکات ورزشی می باشد که مخصوصا در تناسب اندام بانوان و آقایان و تجهیز باشگاه بدنسازی خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. انتهای این کش به هم متصل است و به صورت کش حلقه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

کش پاور باند همانطور که از نامش مشخص است کشی لاستیکی از جنس سیلیکون می باشد که با توجه به نوع حرکت و ورزش، قطر و ضخامت متفاوتی دارد. از میان کش های سلیلکونی مورد استفاده در ورزش، کش پاورلوپ یکی از محکم ترین و قوی ترین کش ها محسوب می شود. بنابراین ورزشکاران به خصوص بانوان از کش پاور لوپ و کش مینی لوپ برای انجام ورزشهای مختلف بنابر نوع ورزش استفاده می کنند.

کش پاور لوپ در ورزشهای رزمی، توپی، راکتی و بدنسازی و کراس فیت مورداستفاده قرار می گیرند. خرید کش پاور لوپ می تواند به بسیاری از ورزشکاران در انجام ورزشهای مختلف کمک کند و می توان حرکات ورزشی زیادی را با این کش انجام داد.

شما باخرید کش پاور باند می توانید انواع ورزش ها را به شکل ساده انجام دهید. از مزایای کش پاور لوپ می توان به حجم کم و سبک بودن آن اشاه نمود، زیرا این ویژگی ها امکان استفاده از کش پاور باند را در هرمکان و زمان بنابر خواست ورزشکار می دهد. خرید کش پاو رباند مزایای فراوانی برای افراد دارد و بسیاری از افراد با استفاده از کش پاور لوپ تمامی عضلات خود را تقویت می کنند. به علت کاربردهای گسترده ای که این کش در زمینه های مختلف ورزشی دارد به این کش کش باشگاه خانگی نیز می گویند.

تمرین با کش پاور باند

ورزش های قابل انجام با کش پاورلوپ فقط به ورزش‌های خاصی محدود نمی شود و این کش طیف گسترده ای از ورزش ها به خود اختصاص می دهد که در ادامه به برخی از این ورزش ها و نوع تاثیرگذاری کش پاورلوپ اشاره خواهیم کرد.

 • کراس فیت
 • کلیستنیکس
 • تی آرایکس
 • ورک اوت
 • ماسل آپ

بدنسازی

ورزش بدنسازی بیشتر بر روی عضلات و ماهیچه ها و افزایش قدرت و مقاومت آن کار می کند بنابراین استفاده از کش پاور لوپ می تواند تاثیرویژه ای بر مقاومت ماهیچه ها داشته باشد و بسیار مورداستفاده قرار می گیرد. اکثر افرادی که بدنسازی کار می کنند کش پاور لوپ و خرید کش پاورباند را در برنامه ی ورزشی خود قرار می دهند تا به نتیجه دلخواه خود برسند.

این کش به علت تناسب اندامی که پس از گذراندن دوره ی ورزشی ایجاد می کند بسیار پرطرفدار است و درصد بالایی از خانوم ها برای تناسب اندام از کش پاور لوپ استفاده می کنند. خرید کش پاورباند بسیار به صرفه است چون از لحاظ هزینه بسیار مناسب است.

همچنین امکان جابجایی و حمل این وسیله نسبت به سایر ابزارهای ورزشی بسیارساده تر است و سبک است. کش پاور لوپ باتوجه به تاثیری که برروی مقاومت بدن دارد برای افراد مبتدی و پیشرفته در زمینه های مختلف ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

حرکات ورزشی با کش پاور باند

کش پاور باند برای افزایش قدرت و دامنه حرکت اندام بدن بسیار مورداستفاده قرار می گیرد. کش پاور لوپ با توجه به ضخامت و عرض های مختلفی که دارد در گستره ی وسیعی از ورزش ها مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از:

 1. ورزش های توان بخشی برای افراد آسیب دیده
 2. فعالیت های بدنسازی پرفشار
 3. حرکات سرعتی و کششی برای گرم کردن بدن
 4. حرکات قدرتی مثل کمک در انجام بارفیکس
 5. تمرینات پرس بالاتنه (اسکات پا و لانج)
 6. تناسب اندام

فوائد تمرین با کش پاورلوپ

انجام حرکات ورزشی متنوع برروی اندام افراد تاثیرات خوبی برجای می گذارد و شخص تمایل بیشتری به انجام حرکات ورزشی نشان می دهد که این تاثیرات عبارتند از:

 • چربی سوزی
 • توانبخشی به حرکات بدن
 • افزایش قدرت بدن
 • افزایش استقامت ماهیچه ها
 • کمک  به عملکرد لگن

این گزینه ها تنها بخش کوچکی از تاثیرات موثر از ورزش و تمرین با کش پاور لوپ می باشد با توجه به نوع ورزش هایی که با این کش انجام می شود به طبع تاثیرات آن نیز متفاوت تر و گسترده تر است. نکته جالب راجب کش پاور باند این است که هرچه باندهای آن بیشتر چرخانده شود،مقاومت کش بالاتر میرود.

کش پاورباند اورجینال

هنگام خرید کش پاورباند باید به جنس، نوع و همچنین حرکات ورزشی که مایل به انجام آن هستید آشنایی داشته باشید. توصیه به این موضوع به علت این موضوع است که ضخامت و عرض کش های پاور لوپ برای انجام هرنوع ورزشی متفاوت است و باید از نوع بالااستفاده آن استفاده نشود.

کش پاور باند اکثر عضلات بدن را درگیر می کند و همه ی اعضای بدن را به چالش می کشد. کش پاور لوپ گرچه دارای ظاهر ساده ای است ولی کاربردهای گسترده ای دارد و برای بسیاری از ورزش ها استفاده می شود. بنابراین هنگام خرید کش پاورباند باید به نکات مهمی توجه نمود.

رنگ های کش پاورلوپ

کش پاورلوپ باتوجه به طیف گسترده ای از ورزشهایی که به خود اختصاص می دهد از رنگهای مختلفی برخوردار است که عبارتند:

صورتی: دو میلی متر

نارنجی: سه میلی متر

زرد: چهارو نیم میلی متر

قرمز: سیزده میلی متر

مشکی: بیست و دو میلی متر

بنفش: سی و دو میلی متر

سبز: چهل و چهار میلی متر

آبی: شصت و چهار میلی متر

مقاومت و کشش هریک از این رنگ ها با یکدیگر متفاوت است و باید خرید کش پاور باند با توجه به شناخت نوع ورزش و رنگ کش پاور لوپ صورت گیرد. بنابراین افراد باید با توجه به نوع مقاومت و توانایی بدن خود کش پاور لوپ را انتخاب کنند. هررنگی از کش های پاور لوپ باتوجه به ضخامت خود از مقاومت های متفاوتی برخوردار است و در ورزش های متفاوتی مورداستفاده قرار می گیرد.

نکته: در برخی فروشگاه ها از جمله فروشگاه تجهیزات بدنسازی حامدیان اسپرت، رنگ کش، مقاومت آن را نشان نمیدهد. در این موارد میبایست باتوجه به ضخامت کش انتخاب کنید.

انواع حرکات با کش پاورلوپ

در ادامه به برخی از حرکاتی که میتوانید با کش پاور لوپ انجام دهید اشاره میکنیم:

شنا سوئدی

کش را به طوری پشت کمر می بریم و با دودست نگه می داریم به طوری که کش پاورلوپ روی کتف ها قرار گیرد .

 1. باید به این نکات هنگام انجام شناسوئدی با کش پاور باند توجه کنید:
 2. دست ها باید به اندازه ی عرض شانه باز شود.
 3. تمامی بدن باید در یک راستا قرار گیرد.
 4. در هنگام انجام حرکت شنا باید سینه به زمین نزدیک شود.
 5. حرکت باید با مکث های چندثانیه ای انجام شود.

رعایت این نکات هنگام ورزش می تواند برای ساخت عضلات و سینه و شانه شما بسیار کارساز باشد و هرچه به مرور با فشار بیشتری انجام شود می تواند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

شنا سوئدی با کش پاورلوپ | حامدیان اسپرت

شنا سوئدی با کش پاورلوپ | حامدیان اسپرت

 

جلوبازو به صورت تک دست

 1. در ابتدا دوپای خود را برروی کش قرار می دهید .
 2. با استفاده از یکی دست ها قسمتی از کش را می گیرید.
 3. دست راجمع میکنیم و به سینه ی خود نزدیک می کنید.
 4. همین روند را ادامه می دهیم و دست خود را باز می کنید.

نکته ای که هنگام این حرکت باید توجه شود این است که سرعت باز و بسته شدن دست باید یکسان باشد تا فشاری به عضلات شما وارد نشود.

جلو بازو با کش پاورلوپ | حامدیان اسپرت

جلو بازو با کش پاورلوپ | حامدیان اسپرت

 

اسکوات پا

اسکوات یک حرکت ورزشی برای تقویت عضلات پا می باشد که باعث بالا رفتن سطح هورمون رشد بدن می شود.

 1. کش پاور لوپ را زیر دوپای خود قرار دهید.
 2. کش را بکشید و روی شانه های خود قرار دهید.
 3. باسن خود به عقب متمایل کنید.
 4. زانوهای خود را مانند نشستن روی صندلی خم کنید.
 5. بعد از انجام حرکات به صورت چندثانیه ای این حرکات را انجام دهید.

باید به این نکته توجه شود که اگر قدرت بدنی ضعیفی دارید در روز تعداد کم و مشخصی از این حرکت رو انجام دهید.

اسکوات پا با کش پاورلوپ | حامدیان اسپرت

اسکوات پا با کش پاورلوپ | حامدیان اسپرت

 

پرس سینه

در این حرکت باید کش پاور لوپ عرض کمتری نسبت به دست های شما داشته باشد.

 1. هردو بازو را بالای سر خود ببرید.
 2. آرنج ها باید در این حرکت صاف باشد.
 3. بازوها باید به موازات شانه ها پایین آورده شود.
 4. دست ها باید با زاویه 90 درجه بالا و پایین بیاید تا به اندام بدن شما آسیبی وارد نشود.
پرس سینه با کش پاورلوپ | حامدیان اسپرت

پرس سینه با کش پاورلوپ | حامدیان اسپرت

 

نکات مهم هنگام تمرین با کش پاورلوپ

قبل از شروع هرتمرین با کش پاور باند باید پانزده دقیقه حرکات کششی و نرمشی برای گرم کردن بدن انجام شود تا بعد از انجام حرکات به بدن و عضلات فشاری وارد نشود.

هنگام خرید کش پاور باند به مقاومت و قدرت بدنی خود توجه کنید تا کش پاورلوپ متناسب با بدن خود را خریداری کنید و آسیب نبینید. از پوسیده نبودن و اصل بودن کش اطمینان حاصل کنید تا ضرر اقتصادی و جانی به شما وارد نشود. از آزاد بودن فضای اطراف خود اطمینان اصل کنید تا در صورت دررفتن کش مشکلی ایجاد نشود. هنگام خرید کش پاور باند باید به تمام نکات استفاده از آن دقت فرمایید.

کش پاورلوپ تک رنگ

این کش یکی از  مقاوم ترین کش ها در ورزش می باشد که قطر وضخامت های متفاوت برای انواع ورزش ها دارد. برتری های این نوع کش نسبت به دیگر کش های مقاومتی این موضوع می باشد. مقاومت بالای کش پاور باند به انقباض و جذب بیشتر نیرو کمک می کند. بنابراین اگر به دنبال افزایش قدرت بدنی و عضلات خود هستید خرید کش پاور باند را به شما به علت کارایی بالا پیشنهاد می کنیم.

علت استفاده از کش پاورباند

کش پاورلوپ به علت سازگاری زیادی که با هرسطح مقاومتی بدن دارد و همچنین مقاومت بالایی که برای انجام حرکات مختلف ورزشی دارد باعث شده است که بسیاری از ورزشکاران باشگاه خانگی خود را داشته باشند.

اگر از افرادی هستید که تناسب اندام و افزایش قدرت بدنی برای شما اهمیت دارد و امکان رفتن به باشگاه را به علت هزینه ی بالا، وقت کم و مشکلاتی از این قبیل ندارید؛ خرید کش پاور باند یکی از راه های شروع و رسیدن به تناسب اندام شما برای سلامت و زیبایی بدن شماست.

با گذشت زمان و انجام حرکات مختلف ورزشی با استفاده از کش پاور لوپ به مراتب متوجه کارایی ویژه و تاثیرات مثبتی که انجام تمرینات با کش پاور باند داشتید می رسید. خرید کش پاور باند می تواند یک مسیر هموار و شروعی برای تناسب و زیبایی اندام شما به شرط تداوم انجام تمرینات باشد.

نکاتی که باید هنگام خرید کش پاورباند به آن توجه کنید عبارتند از:

ضخامت و دوام بالا

ضخامت زیاد کش پاور لوپ باعث شده که برای انجام حرکات سنگین ورزشی مورداستفاده قرار گیرد.

انجام تمرینات فول بادی

با استفاده از کش پاور لوپ می توانید اندام بالاتنه و پایین تنه ی خود را به صورت متوازن به تناسب برسانید.

انجام تمرینات مکمل

می توانید درکنار برنامه های ورزشی که مربیان ورزشی برای شما تدارک می بینند از کش پاور باند به عنوان یک مکمل ورزشی استفاده کنید که به طبع نتیجه ی بهتری حاصل می شود.

تعادل در عضلات

استفاده از کش پاورلوپ به عضلات شما کمک می کند  و به تمرکز حرکات اندام و عضلات بدن شما کمک می کند بنابراین هماهنگی در تمام حرکات و عضلات بدن شما پس از مدتی نمایان می شود. هنگام خرید کش پاورباند این سوال برای بسیاری از افراد این سوال مطرح می شود که چه قطر و ضخامتی برای بدنشان مناسب است؟

خرید یک پاورباند به میزان آمادگی جسمانی ،سن، جنسیت و مقاومت حال حاضر بدن شخص دارد که باید به آن توجه شود. همچنین افرادی که مربی ورزشی دارند می توانند برای خرید کش پاورباند از مربی خود مشورت بگیرند و حتی از فروشنده ی کش مشورت های لازم را بگیرند تا بهترین خرید را با بهترین کیفیت انجام دهند و رضایت خاطر از خرید کش پاورباند را داشته باشند. خریدکش پاورباند باید با توجه به نوع ورزش ها و اندام بدن اشخاص صورت پذیرد.

خرید کش پاورلوپ | حامدیان اسپرت

خرید کش پاورلوپ | حامدیان اسپرت

 

خرید کش پاور باند + سخن پایانی

این کش با ظاهر ساده ای که دارد کاربردهای فراوانی در ورزش دارند و برای انجام حرکات مختلف و بی شماری مورداستفاده قرار می گیرد. انواع مختلفی از این کش ها در مجموعه های ورزشی مورداستفاده قرار می گیرد و در بسیاری از فروشگاه های ورزشی به فروش می رسد.

شناخت نوع، رنگ و کیفیت کش پاور باند به ما در خرید و انتخاب بهترین نوع این محصول کمک می کند. این محصول با نام کش پاور لوپ هم شناخته می شود و به فروش می رسد. خرید کش پاورباند امروزه یکی از توصیه های مربیان به ورزشکاران برای انجام انواع ورزش ها می باشد.

دیدگاهی در مورد “خرید کش پاور باند (پاور لوپ)

 1. ghorbani گفت:

  سلام وقت بخیر
  من بین 2 مدل تک لایه و دولایه 13 میلی متر شک داشتم کدوم یکی بهتره و در نهایت تک لایه خریدم و واقعا عالیه. فکر کنم دولایه دیگه فوق العادس
  6.5 میلی متر دو لایه هم میخوام ولی پیداش نمیکنم..
  با تشکر از سایت خوبتون

  1. سعید حامدیان گفت:

   درود🌹
   مدل 6.5 میلی متر به دلیل قطر کمی که داره قابلیت اینو نداره که به صورت دو لایه تولید بشه؛ از این رو دو لایه نداره متاسفانه.
   ضمن این که جهت قدردانی بابت ثبت نظر شما، کد تخفیف ویژه خرید محصولات براتون ایمیل شد
   🙏

 2. مهر گفت:

  سلام
  کدوم مارک خاصیت کشسانی بیشتری داره؟

  1. سعید حامدیان گفت:

   درود🌹
   هر دو مدل تک لایه و 2 لایه در قطر خودشون، دارای کشسانی و مقاومت یکسان هستند

 3. صبا گفت:

  سلام
  کش های دولایه هر کدام از نظر مقاومت چه تفاوتی دارند ؟کدام فشار بیشتری وارد میکند؟

  1. سعید حامدیان گفت:

   درود صبا جان
   در بین کش های دو لایه، مقاومت 13 میل کمترین مقاومت و 45 میل بیشترین مقاومت رو دارن
   همچنین کش های دو لایه از نظر مقاومت و میزان کشسانی هیچ تفاوتی با کش های تک لایه ندارن…

 4. علی رستمی گفت:

  سلام من 85 کیلو وزن دارم و قدم 176 هست برای بارفیکس کدوم رو بخرم ؟ بارفیکس یک دونه میرم

  1. سعید حامدیان گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   باتوجه به شرایطی که فرمودین، بهترین انتخاب بین 32 میل و 45 میل دو لایه هست.

 5. عاطفه گفت:

  سلام من یک سال بدنسازی کار میکنم کش با چه مقاومتی بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سعید حامدیان گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   باتوجه به نوع تمرین، مقاومت 22 میل و 32 میل گزینه های اصلیتون هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *