ساخت انواع رک اسکات (مقر اسکوات) + خرید و مشاوره

جهت اطلاع از قیمت‌ها همچنین مشاوره رایگان ساخت انواع رک اسکات، بر روی یکی از گزینه های زیر کلیک کنید:

در انواع رنگ، ابعاد و مدل، باتوجه به سلیقه شما!

رک اسکات در واقع سنگ بنای هر باشگاهی، چه حرفه‌ای و چه خانگی است. به دلیل تمرینات انعطاف پذیر و فوق العاده‌ای که برای ورزشکاران و مبتدیان فراهم می‌سازد، افراد بسیاری برای تجهیز ورزشگاه خود از این وسیله استفاده می‌کنند. پایه‌های این دستگاه به گونه‌ای تشکیل شده‌اند که شما می‌توانید با خیالی راحت، ترکیبی از تمرینات مانند اسکات و پرس نیمکت را اجرا نمایید. راهنمای خرید ما به شما کمک می‌کند تا برای خرید این مجموعه بی‌نظیر راحت‌تر تصمیم بگیرید.

رک اسکوات | حامدیان اسپرت

رک اسکوات | حامدیان اسپرت

رک اسکات (اسکوات) چیست؟

قفسه اسکوات یک قاب فولادی با دو پایه است که به حالت اسکوات و پرس نیمکت در خارج از قاب قرار می‌گیرد. همچنین تعدادی گیره صفحه در پشت دستگاه قرار داده‌اند که در هنگام کار با دستگاه به افراد کمک می‌کند تا فرآیند تمرین آسان‌تر شود. اسکوات‌زدن یکی از بهترین تمریناتی است که می‌توانید برای تقویت قدرت پا انجام دهید. این حرکت از چندین مفاصل و گروه‌های عضلانی در یک تمرین استفاده می‌کند. با این حال برای استفاده حداکثری از تمرین اسکات، باید با وزنه کافی این حرکت را ادامه دهید.

انواع مقر اسکات

مقر اسکات مستقل: دسته ای از قفسه‌های رک اسکوات هستند که از دو پایه مستقل و مجزا ساخته می‌شوند. هر پایه اسکوات از یک تیر عمودی منفرد با یک قلاب J در بالا و یک پایه در پایین ساخته شده است. افرادی که می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند، شامل وزنه برداران المپیک، ورزشکاران معمولی و سالن‌های بدنسازی حرفه‌ای و خانگی می‌شوند.

مقر اسکات متصل: این وسیله شبیه به پایه‌های اسکوات مستقل است؛ اما با اضافه شدن یک تیر با طول ثابت که دو پایه را در پایین صفحه به یکدیگر متصل می‌کند، متفاوت می‌باشد. این وسیله معمولاً فضای بیشتری را پوشش می‌دهد. قلاب‌های J برای قفسه بندی هالتر در بالای تیرها قرار دارند.

رک اسکات و دیپ رک: این مورد نیز شباهت بسیاری به پایه اسکوات متصل دارد؛ اما در تیر افقی که دو تیر عمودی را به یکدیکر متصل می‌کند، تفاوت دارد؛ زیرا از نظر طولی قابل تنظیم است. همچنین قسمت پشتی بالای قلاب J آن دارای یک دسته کوتاه است. این وسیله برای ورزشکاران مبتدی و باشگاه‌های خانگی مناسب به‌نظر می‌رسد.

ریگ‌ها: دسته‌ای از قفسه‌های اسکوات به‌شمار می‌روند که اغلب در سالن های ورزشی کراسفیت قابل مشاهده هستند. آن‌ها با قاب‌های بزرگ و حداقل شش تیر عمودی ساخته می‌شوند؛ اما می‌توانند بزرگتر نیز باشند. همچنین این امکان را برای شما فراهم می‌سازند تا تمرین‌های بیشتری مانند کشش، عضله‌آپ و توپ‌های دیواری را انجام دهید. حتی به چندین نفر اجازه می‌دهند که همزمان از آن‌ها استفاده کنند.

مقر اسکوات دیواری: این وسیله به زمین و همچنین دیوار پیچ می‌شود. این وسیله فرصت‌هایی را برای اتصالات مدولار مانند میله‌های کشش و میله‌های شیب‌دار را فراهم می‌کند تا علاوه‌بر اسکوات، تمرینات دیگری نیز با آن انجام دهید. این ابزار بیشتر در سالن‌های تناسب اندام مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رک اسکوات باشگاهی

مهم است مشخص کنیم که می‌خواهیم چه استفاده‌ای از رک اسکات در باشگاه داشته‌باشیم تا به ما در تصمیم‌گیری کمک کند. قفسه‌ای که می‌خواهید تهیه نمایید، باید چه تمریناتی را دربربگیرد؟ فضایی که در سالن در اختیار دارید چه مقدار از این وسیله را پوشش می‌دهد؟ تمام این جزئیات به شما کمک می‌کنند تا بهترین اسکوات باشگاهی را تهیه کنید. قفس اسکوات باید حداکثر ایمنی و پایداری را هنگام کار با وزن‌های بالا ارائه دهد. اگر می‌خواهید تجهیزاتی ارزان‌تر برای باشگاه خود تهیه نمایید، باید بدانید که این موارد گزینه مناسبی برای باشگاه‌تان نیستند؛ زیرا یک رک اسکات حرفه‌ای باید به شما اجازه دهد تا حرکات ترکیبی مهم را به‌راحتی و در ایمنی کامل انجام دهید.

رک اسکات خانگی

سرمایه گذاری روی یک رک اسکوات یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید برای سلامت جسمانی و اهداف تمرینی خود انجام دهید. قفسه‌های اسکوات در بین ورزشکاران بسیار محبوب و فوق العاده همه کاره هستند و تمرینات متنوعی را ممکن می‌سازند. آن‌ها اغلب گزینه اضافه کردن لوازم جانبی را ارائه داده که انعطاف پذیری آن‌ها را افزایش می‌دهد. اگر به تمرینات قدرتی در خانه علاقه‌مند هستید، می‌توانید فعالیت‌های نامحدودی از آن‌ها را به انجام برسانید؛ اما قبل از خرید رک اسکات خانگی حتماً به ابعاد و فضایی که در خانه دارید، توجه داشته‌باشید تا بتوانید بهترین تمرینات را به‌ انجام برسانبد.

رک اسکوات | حامدیان اسپرت

رک اسکوات | حامدیان اسپرت

رک اسکات دست دوم

قفسه اسکوات یک وسیله جانبی مهم برای وزنه برداران در تمامی سطوح است. این وسیله میله‌ها را حتی با سنگین‌ترین وزنه‌ها ایمن و مطمئن نگه می‌دارد. در هنگام خرید دست دوم حتماً به تکیه گاه‌های میله‌ها در قفسه‌های اسکوات کارکرده دقت داشته‌باشید که دارای تنظیمات ارتفاع باشند. این گزینه باعث می‌شود که یک قفسه اسکات برای انجام طیف گسترده‌ای از تمرینات مناسب باشد.

این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کند تا پرس‌های نیمکت تخت و شیب دار یا رو به پایین را انجام دهید. یک رک اسکوات مطمئن، طیف گسترده‌ای از تمرینات مانند بالا انداختن شانه‌ها و بالا بردن ساق پا، همگی را امکان‌پذیر می‌سازد. مگر این‌که بخواهید یک اسکوات معمولی برای خانه خود تهیه نمایید که این به تصمیم شما بستگی دارد.

رک بارفیکس

یکی از موثرترین تمرینات کششی که می‌توانید چه در باشگاه و چه در خانه آن را انجام دهید، رک بارفیکس می‌باشد. در واقع رک اسکات به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که شما بتوانید از آن به عنوان بارفیکس نیز استفاده نمایید. همچنین به کمک کش‌های بدنسازی می‌توانید به تمرینات کششی خود قدرت بیفزایید و به عضلات خود حجم دهید.

شاید فکر کنید که کشش بدن حرکت بسیار ساده‌ای است؛ اما کشش بالاتنه یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها برای ساختن کمر است. آن‌ها به شما این امکان را می‌دهند که تمام قسمت بالای کمر و همچنین بازوها، شانه‌ها، سینه و هسته خود را هدف قرار دهید. میله‌های کششی به شما کمک می‌کنند تا بیش از 30 مدل تمرین را اجرا کنید که همگی سبب ایجاد عضله و قدرت عملکردی می‌گردند.

انواع متعلقات مقر اسکات

رک اسکات دستگاهی است که یک تمرین ترکیبی بسیار قدرتمند را ارائه می‌دهد و باعث می‌شود که شما بخش اعظمی از عضلات خود را به خدمت بگیرید. به همین دلیل استفاده از یک برنامه تمرینی درست و تجهیزات مناسب به شما کمک می‌کند تا بهترین به تناسب اندام دست یابید. هدف اصلی یک رک اسکات کمک به شما در پیشرفت تناسب اندام از طریق افزایش وزن است. شما را به مقدار وزنی سوق می‌دهد که در صورت معمول نمی‌توانید به آن دست پیدا کنید.

مقر چوب ایروبیک | حامدیان اسپرت

مقر چوب ایروبیک | حامدیان اسپرت

نردبان سوئدی

نردبان سوئدی یک وسیله عالی برای باشگاه ورزشی خانگی است. معمولاً از تخته چندلایه توس با میله‌های متقاطع چوب سخت و با درزگیر ایمن سازگار با محیط زیست بر پایه آب یا از جنس فلز ساخته می‌شود. نردبان سوئدی به شما اجازه می‌دهد تا از آن برای تمرینات متعدد کششی استفاده کنید. به کمک این وسیله سالن ورزشی خود را با قدرت، تعادل و هماهنگی توسعه دهید. نردبان سوئدی حداکثر مزایای تمرینی و درمانی را ارائه خواهد داد که آن را برای خانه‌ها، سالن‌های ورزشی، استودیوهای پیلاتس، بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها مناسب می‌سازد. این میله‌های دیواری برای بزرگسالان، کودکان، علاقه‌مندان به تناسب اندام و حتی سالمندان عالی است.

نردبان سوئدی | حامدیان اسپرت

نردبان سوئدی | حامدیان اسپرت

جامر آرم (jammer arm)

این وسیله یکی از پرکاربردترین ابزارهایی است که شما می‌توانید برای تمرین‌های مقاومتی در خانه یا باشگاه‌ها از آن استفاده کنید. جامر آرم از یک تکیه‌ گاه، بازوی تلاشی و بازوی بار تشکیل‌شده که به کمک آن‌ها می‌توانید وزنه‌ها را بلند کرده و بالاتنه خود را قوی‌تر کنید. با تنظیم موقعیت بازوی اهرمی می‌توانید مقاومت و شدت بار وزنه‌ای که بلند می‌کنید را در هنگام تمرین تغییر دهید. این ابزار یک وسیله همه کاره مانند رک اسکات است که در تمام سطوح تناسب اندام به کار گرفته می‌شود.

این وسیله به شما کمک می‌کند تا دامنه حرکتی خود را گسترش داده و رشد عضلانی را به حداکثر برسانید. جامر آمر یک افزودنی فوق العاده برای هر روتین تمرینی به‌شمار می‌رود و طیف گسترده‌ای از تمرینات را برای تقویت گروه‌های مختلف عضلانی ارائه می‌دهد. به همین دلیل یک ابزار عالی برای تجهیز باشگاه بدنسازی شناخته می‌شود.

جامر آرم (jammer arm) | حامدیان اسپرت

جامر آرم (jammer arm) | حامدیان اسپرت

لند ماین (landmine)

اگر می‌خواهید کمی تازگی و تنوع را به تمرینات خود بیفزایید و چالش جدیدی به خود بدهید، لند ماین را امتحان کنید. ممکن است در ابتدا ترسناک به نظر برسد؛ اما از این‌که آن را به وسایل و تجهیزات بدنسازی خود افزوده‌اید، خوشحال خواهید بود؛ زیرا تمرینات با لند ماین قدرت عملکردی شما را در تمام سطوح حرکتی افزایش می‌دهد و سبب می‌گردد که عضلاتی قوی و موثری داشته‌باشید.

لند ماین اغلب در تمرینات ورزشی و تناسب اندام به عنوان یک ابزار کمکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دامنه حرکت متنوع آن، لند ماین را به یک ابزار کاربردی عالی برای بهبود قدرت و چرخش هسته تبدیل کرده‌است. این یک وسیله عالی برای عضله‌سازی و قدرت به‌حساب می‌آید. تمرینات زیادی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به ماهیچه‌های بدن خود ضربه وارد نمایید. از لند ماین برای تمرینات متنوعی مانند الگوهای حرکتی، اسکات، لانژ، لولا، فشار، کشش و چرخش استفاده می‌شود.

لند ماین | حامدیان اسپرت

لند ماین | حامدیان اسپرت

دیپ پارالل (dip)

اگر به‌دنبال تقویت ساق پا، عضله سه سر یا قسمت جلویی خود هستید، بدون شک یکی از بهترین تمرینات دیپ پارالل است. این وسیله به شما کمک می‌کند تا یک تمرین عالی برای ایجاد بالاتنه قوی‌تر و فشرده‌تر، به‌خصوص در قسمت بازوها داشته‌باشید. چه یک فرد مبتدی و چه “متخصص” باشید این ابزار به اندازه‌ای همه کاره بوده که می‌تواند تمامی برنامه‌های تمرینی شما را دربر بگیرد. اگر به‌دنبال تجهیز هوم جیم خود هستید تا عضلاتی قوی و بازوهای فوق العاده بسازید، دیپ پارالل یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما است. به‌دلیل تطبیق پذیری مناسبی که در تمرینات داشته، به سادگی می‌توانید تکنیک خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که بر عضلات سینه یا سه سر اثرگذار باشد.

دیپ پارالل (dip) | حامدیان اسپرت

دیپ پارالل (dip) | حامدیان اسپرت

جای هالتر

رک اسکات با هالتر که به نام اسکات پشت هالتر نیز شناخته می‌شود، یک تمرین ترکیبی است که گروه‌های عضلانی را در سراسر پایین بدن شما از جمله عضلات همسترینگ، باسن و عضلات کمر فعال می‌کند. این یک ورزش فوق‌العاده است که باید در هر باشگاهی چه خانگی و چه پیشرفته وجود داشته‌باشد. به همین دلیل شما به جای هالتر نیاز دارید تا تمامی میله‌های خود را در جای مناسب آن قرار دهید.

جای صفحه هالتر | حامدیان اسپرت

جای صفحه هالتر | حامدیان اسپرت

جای صفحه هالتر

آیا تجهیزات آموزشی حجیم و گران قیمت ندارید؟ مشکلی نیست! شما می‌توانید یک سبک زندگی مناسب و سالم را با چیزی مانند صفحه هالتر آغاز نمایید. این وسیله به‌طور معمول در ترکیب با هالتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. هالترها اغلب دست کم گرفته می‌شوند و به جرات می‌توان گفت که کمتر مورد بررسی قرار خواهند گرفت؛ اما بیشترین تمرین‌های ورزشی را به کمک آن‌ها می‌توان انجام داد. زمانی که شما از ابتدا با هالتر تمرینات خود را آغاز می‌کنید بعد از مدتی متوجه می‌شوید که انواع هالتر با وزن‌های متعددی دارید. به همین دلیل به یک جای صفحه هالتر نیاز پیدا خواهید کرد.

صفحات هالتر را دست کم نگیرید؛ زیرا این وسیله مانند دستگاه کراس اور از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. همچنین به کمک آن می‌توانید استقامت، قدرت و تعادل خود را بهبود ببخشید.

جای هالتر و جای صفحه هالتر | حامدیان اسپرت

جای هالتر و جای صفحه هالتر | حامدیان اسپرت

پد وال بال

توپ دیواری که با استفاده از آن توپ را به سمت هدف مورد نظر پرتاب می‌کنند. توپ‌های دیواری برای تمرینات متقابل، پرتاب دیوار، پرس اسکات و تمرینات اصلی تناسب اندام مناسب هستند. ماهیت پد وال بال باعث می‌شود که گرفتن و کنترل آن‌ها بسیار ایمن‌تر و آسان‌تر باشد. این موارد برای تمرینات پایه پلایومتریک بسیار مناسب  هستند و تعادل را بهبود می‌بخشند. همچنین برای ترکیب در اسکات، تمرینات لانژ ایده‌آل شناخته شده‌اند. یکی از تمرینات موثری که می‌توانید با این توپ به انجام برسانید، این است که عضلات قلبی خود را افزایش دهید.

پد وال بال | حامدیان اسپرت

پد وال بال | حامدیان اسپرت

مقر کش

ورزش با نوار مقاومتی می‌تواند به بهبود قدرت و انعطاف‌پذیری شما کمک کند. با استفاده از انواع کش می‌توانید تمریناتی را انجام دهید که تمامی نواحی بدن شما را درگیر کند. این وسیله برای افرادی که تحرک کمی دارند اما می‌خواهند به بدن خودکشش بدهند، مفید و کاربردی است زیرا بسیاری از تمرینات را می‌توان در حالت نشسته انجام داد. مقر کش با ایجاد فعالیت‌های قدرتی و تمرینات انعطاف‌پذیر ماهیچه‌های شما را قوی‌تر می‌کند و سبب می‌گردد تا فعالیت‌های روزمره شما آسان‌تر شوند.

مقر کش | حامدیان اسپرت

مقر کش | حامدیان اسپرت

اسپوتر (spotter arms)

Spotter Arms یک اکسسوری عالی برای پایه رک اسکات شماست. اهمیت اصلی آن‌ها جلوگیری از آسیب‌های ناخواسته‌ای بوده که در طول تمرینات قدرتی برای بدن یک تهدید به‌حساب می‌آیند. به‌خصوص در باشگاه‌های خانگی که در آن افراد به تنهایی تمرین می‌کنند، خطر آسیب دیدگی بیشتری وجود دارد. اسپوتر برای گرفتن هالتر در زمانی که شما نمی‌توانید از اسکات خود به دلایل مختلف مانند سنگینی، گرفتن نامناسب دسته و… خارج شوید، طراحی شده‌ است. این وسیله از یک سیستم ساده و ایمن برای تنظیم و برداشتن سریع استفاده می‌کند تا تمامی خطرات احتمالی را کاهش دهد.

جیکابز (J-hook)

این وسیله با طراحی‌های متفاوت در بازار موجود بوده که هر کدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند؛ اما تمامی آن‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند تا شما بدون نگرانی در هنگام افتادن میله با سرعت و قدرت عمل کنید. جیکابزها تکیه گاه‌های هالتر هستند که می‌توانند در ارتفاع‌های مختلف از 550 تا 1940 میلی‌متر به ستون‌های عمودی رک Rack ثابت شوند. آن‌ها را می‌توان در دو طرف داخلی و خارجی قفسه‌ (هم در قسمت جلو و هم در پشت) قرار داد. جیکابز را به‌عنوان کاربردی‌ترین ابزار در تعامل با هالتر می‌دانند؛ زیرا بار و وزن را در هنگام خطر کاهش داده و به شما در حفظ ایمنی کمک می‌کند.

جیکابز و اسپوتر | حامدیان اسپرت

جیکابز و اسپوتر | حامدیان اسپرت

مقر کیسه بوکس

کیسه‌های پانچ جزء اصلی تمرینات ورزشی بوکس هستند که تمرین شدیدی را ارائه می‌دهند و در عین حال تکنیک و شرایط بدن را نیز بهبود می‌بخشند. چه برای رقابت تمرین می‌کنید یا تنها به‌دنبال بهبود تناسب اندام خود هستید، کیسه‌های بوکس یکی از تجهیزات ضروری است. انتخاب کیسه بوکس مناسب کلید بهبود عملکرد تمرینی و موفقیت در تمرینات شماست. گزینه‌ها و اندازه‌های بسیار زیادی از کیسه بوکس در بازار وجود دارند که هر کدام برای تمرینی مناسب هستند. یکی از اصلی‌ترین فرآیند هنگام تمرین، آویزان کردن کیسه است. به همین دلیل باید جای کافی داشته‌باشید تا بتوانید چارچوب مناسب را برای کیسه بکس خود فراهم سازید.

بارفیکس

هنگامی که حرکات ایزومتریک، کشش، هل دادن و کمی خلاقیت را با یکدیگر ترکیب می‌کنید، میله کشش شما می‌تواند بدون اشغال فضای زیادی به شما یک تمرین کامل بدن را ارائه بدهد. زمانی که یک تمرین را با بارفیکس در خانه انجام می‌دهید، در واقع احساس می‌کنید که ساعت‌های مفیدی را در باشگاه گذرانده‌اید. این کار به سادگی به شما کمک می‌کند تا بدن خود را بهبود بخشید و به تناسب اندام دست یابید. بارفیکس یکی از ابزارهایی است که مانند رک اسکوات حرکات کششی متنوعی را می‌توان با آن اجرا کرد. به کمک این ابزار می‌توان گروه‌های عضلانی مانند شانه‌های جانبی، شانه‌های جلو، عضله دوسر، سینه میانی، لت‌ها، گلوت مکس، چهار سر و همسترینگ بدن را تمرین داد.

بارفیکس | حامدیان اسپرت

بارفیکس | حامدیان اسپرت

درتی بار (dirty south bar)

این وسیله یکی از ابزارهای فوق‌العاده‌ای است که می‌تواند جایگزین ریگ باشد؛ زیرا با استفاده از میله‌های خود، تمرینات کششی و راحتی را به‌وجود می‌آورد. به‌دلیل تطبیق‌پذیری خوبی که در تمرینات دارد، درتی بار برای باشگاه‌هایی که ورزشکاران متعددی با اندازه‌های مختلف از تجهیزات مشابهی استفاده می‌کنند، عالی خواهد بود.

طراحی مثلثی آن به ورزشکاران اجازه می‌دهد تا هم از میله‌های پایین و هم از میله‌های بالا استفاده نمایند. میله‌های آن معمولاً 32 قطری با روکش پودری مشکی هستند که به شما اجازه می‌دهند تا به‌راحتی آن‌ها را در دست بگیرید. یکی از موثرترین روش‌ها برای تمرین بیشتر عضلات بدن، کشش است. این وسیله برای تمرین عضلات پشت، بازو و شانه مفید می‌باشد. با استفاده از درتی بار، می‌توانید نه تنها ثبات، بلکه دامنه عملکردی برنامه‌ها را نیز افزایش دهید.

درتی بار (dirty south bar) | حامدیان اسپرت

درتی بار (dirty south bar) | حامدیان اسپرت

ساخت رک اسکات

نقطه کانونی یک باشگاه ورزشی خانگی قفسه‌های اسکوات هستند. آن‌ها نقش اصلی را در انجام بسیاری از تمرینات محبوب مانند اسکات، پرس روی نیمکت، پرس بالای سر، ردیف هالتر و بسیاری از حرکات دیگر ایفا می‌کنند. همه افراد مایل به خرید نمونه پیش ساخت آن نیستند. چه بخواهید در هزینه خود صرفه‌جویی کنید یا به فضای خود یک تجهیزات منحصربه‌فرد بیفزایید، ساختن رک اسکوات می‌تواند جایگزینی عالی برای خرید یک قفسه از پیش ساخته شده باشد. بهترین بخش این است که می‌توانید آن را دقیقاً همان‌طور که می‌خواهید، بسازید.

تنها چیزی که نیاز دارید چند ابزار برقی معمولی مانند مته، میتر یا اره دایره‌ای و مواد (مانند چوب یا فلز) هستند که می‌توانید آن‌ها را در هر اندازه‌ای خریداری نمایید. در ابتدا فکر کنید که می‌خواهید چه مدلی برای خود داشته‌باشید و سپس شروع به کار نمایید. در ابتدا تمام قطعات چوب خود را به اندازه برش و سنباده بزنید و مرتب سازید. برای ساده‌کردن کار تا حد امکان، با زوایای 90 درجه کار کنید تا از بریدگی میتر یا اریب جلوگیری شود. باید سوراخ‌ها را از قبل دریل کرده و قبل از این‌که آن‌ها را با پیچ به یکدیگر بچسبانید، مقداری چسب چوب در جایی که دو قطعه به یکدیگر متصل شوند، بگذارید.

خرید رک اسکات

فرقی نمی‌کند که شما یک پاورلیفتر، بدنساز حرفه‌ای یا یک شخص مبتدی باشید؛ اسکوات به عنوان برجسته‌ترین لیفت پایین تنه محسوب می‌شود. رک اسکات به قدرت کلی بدن کمک می‌کند و همچنین یک لیفت عملکردی است. به کمک این دستگاه شما می‌توانید وزنه‌هایی که بیشتر از توانایی شماست را بالای سر ببرید به همین دلیل داشتن یک رک اسکات برای هر باشگاه ورزشی از یک سالن بزرگ گرفته تا باشگاه خانگی شما ضروری خواهد بود. این وسیله به شما این امکان را می‌دهد تا از وزن خود برای‌ رسیدن به تناسب اندام بیشترین استفاده را داشته‌باشید.

تطبیق‌پذیری آن نیز امکان انجام حرکات دیوانه‌وار دیگر را برای شما فراهم می‌سازد. کششی که به کمک قفسه به بدن خود می‌دهید، یکی دیگر از دلایلی است که بیان می‌دارد شما باید باشگاه خود را به رک اسکات مجهز نمایید. اگر می‌خواهید روی گروه‌های عضلانی پشت خود کار کنید، رک اسکات این امکان را برای شما فراهم می‌کند. قفسه‌های اسکوات امروزی انعطاف‌پذیری متعددی برای تمرینات و ایمنی در هنگام ورزش را فراهم می‌سازند.

راهنمای خرید رک اسکوات

از جمله مواردی که در هنگام خرید رک اسکوات باید به آن‌ها توجه داشته‌باشید، کیفیت، ویژگی‌ها، انعطاف و اندازه قفسه‌های آن است. اگر قفسه‌ای که انتخاب می‌کنید نمی‌تواند در فضای کف آن قرار گیرد، خیلی کوتاه یا خیلی بلند است، قفسه مناسبی به‌حساب نمی‌آید. بسیاری از مردم آنقدر درگیر گزینه‌ها و ویژگی‌های رک اسکوات می‌شوند که وقت خود را با مشاهده محصولاتی که هرگز قادر به استفاده از آن‌ها نخواهند بود، تلف می‌کنند. وقت و انرژی خود را برای تحقیق در مورد قفسه‌هایی متمرکز نمایید که کاملاً با فضا و قد شما مناسب باشد.

نکته بعدی که باید به‌دنبال آن باشید، کیفیت رک اسکات است. قفسه‌های تجاری برخلاف قفسه‌های شخصی از کیفیت و استاندارد متفاوتی برخوردار هستند. همچنین باید میزان وزن و استفاده‌ای که می‌خواهید از رک اسکات داشته‌باشید را در نظر بگیرید. البته نباید تنها به استفاده امروز از آن بیندیشید، بلکه باید آینده و حدود 10 سال بعد را مد نظر قرار دهید. کیفیت رک اسکوات باید به گونه‌ای باشد که تا چندین دهه دوام بیاورد.

رک اسکات 2 پایه | حامدیان اسپرت

رک اسکات 2 پایه | حامدیان اسپرت

قیمت مقر اسکات

سنگ بنای هر باشگاه ورزشی خانگی اسکات است و البته یکی از مهم ترین خریدهای شما خواهد بود. مقر اسکات به شما این امکان را می‌دهد تا با خیال راحت بالابرهای ترکیبی کلیدی از جمله اسکات و پرس نیمکت را انجام دهید. طیف وسیعی از مدل‌های مختلف مقر اسکات در بازار با قیمت‌های بسیار متفاوت، وجود دارند که شما می‌توانید آن را متناسب با نیاز خود تهیه فرمایید.

تفاوت سازه trx با رک اسکات

وقتی صحبت از تمرینات قدرتی به میان می‌آید، داشتن تجهیزات مناسب برای به حداکثر رساندن دستاوردها و تضمین ایمنی ضروری است. دو گزینه محبوب برای تمرینات قدرتی جدی، سازه trx و رک اسکوات هستند. هر دو مزایای منحصر به فردی دارند؛ اما انتخاب بین این دو گاهی اوقات می‌تواند کمی دشوار باشد، به خصوص اگر هر دو را دوست داشته‌باشید.

قفسه اسکوات: این وسیله که به عنوان نیم قفسه نیز شناخته می‌شود. یک قطعه ساده و در عین حال همه کاره است که به شما در هنگام بلند کردن وزنه‌های سنگین یا نگه داشتن هالتر بین ست‌ها کمک می‌کند. همچنین قراردادن وزن‌های سنگین در آن کاری بسیار ساده است. به‌طور معمول از دو پایه عمودی با قلاب‌های J قابل تنظیم تشکیل شده‌است که هالتر را نگه می‌دارد و یک پایه وسیع‌تر برای پشتیبانی و ثبات دارد.

سازه تی آر ایکس: نوعی تمرین تعلیق است که از وزن بدن به عنوان مقاومت استفاده می‌کند. تمرین TRX را می‌توان برای بهبود قدرت، ثبات مرکزی، تعادل و انعطاف پذیری استفاده کرد. این فرم تناسب اندام اجازه می‌دهد تا یک تمرین برای تمام بدن را انجام دهید که در آن مقاومت می‌تواند به سادگی با تغییر موقعیت پاها یا بدن کاهش یابد.

این کار با کمک تسمه‌های قابل تنظیم سنگینی که به یک نقطه از لنگر متصل شده‌اند، انجام می‌گیرد تا به حفظ وزن شما کمک نماید. با استفاده از این تسمه‌ها می‌توان حرکات منظمی مانند فشار، کشش، پلانک، لانژ و اسکات را انجام داد. از آنجایی که TRX از وزن خود به‌عنوان مقاومت استفاده می‌کند، برای همه “صرف نظر از سن و سطح آمادگی جسمانی” مناسب است.

سخن پایانی

آموزش در خانه مزایای زیادی داشته و اکنون در شرایط جوی کنونی بیشتر از گذشته طرفدار دارد. زمانی که نوبت به ایجاد یک سالن بدنسازی خانگی می‌رسد، متوجه می‌شویم که افراد بیشتری به ایجاد یک تمرین قدرتی عالی در خانه روی می‌آورند؛ اما شاید با خود بیندیشید که باید از کجا شروع کنیم، بهترین کار رک اسکوات می‌باشد که به شما تمریناتی انعطاف پذیر و مناسب را ارائه می‌دهد.

دیدگاهی در مورد “رک اسکات مقر اسکوات

 1. mana ahmadi گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من این رک رو برای اتاقم میخوام بذارم و ابعادش کوچیک تر از عکسایی هست ک شما گذاشتین
  میتونین تولید کنین؟

  1. سعید حامدیان گفت:

   درود
   بله، لطف کنین ابعاد مد نظرتون رو برای کارشناس فروش ارسال کنین تا کارگاه تولیدش رو شروع کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *