انواع طناب ورزشی حرفه ای با بهترین قیمت برای خرید!

خرید طناب ورزشی حرفه ای یکی از راه‌هایی است که ما را به مقصد کالری سوزی و تناسب اندام می‌رساند. در این روز‌ها که مکان و زمان ورزش کردن تبدیل به یکی از دغدغه‌های مهم ورزشکاران بخصوص افراد شاغل است؛ خرید‌هایی مانند خرید طناب ورزشی حرفه ای به ما کمک شایانی می‌کند تا بدون نیاز به مکان و زمان خاصی به ورزش کردن و تناسب اندام خود برسیم.

خرید طناب ورزشی حرفه ای | حامدیان اسپرت

خرید طناب ورزشی حرفه ای | حامدیان اسپرت

 

طناب ورزشی چیست؟

یک وسیله ورزشی عالی برای افزایش سوخت و ساز بدن می‌باشد. همچنین بر روی بهبود سیستم تنفسی بدن نیز تأثیر بسیاری دارد. عاملی برای ایجاد هماهنگی بین عضلات و اعصاب، افزایش استقامت و سرعت بدن می‌باشد. این‌ها به اضافه چربی سوزی بی‌نهایت و تقویت عضلات بزرگ باعث می‌شود که خرید طناب ورزشی حرفه ای یکی از خرید‌های ورزشی لازم برای هر فرد در هر سطح ورزشی و جسمی باشد.

طناب ورزشی حرفه ای چیست؟

شما با کمک خرید طناب ورزشی حرفه ای و استفاده از آن در هر دقیقه از ورزش خود چیزی حدود ۱۰ کیلو کالری خواهید سوزاند. افزایش ضربان قلب، تقویت عضلات و بهبود گردش خود از تأثیرات دیگر این وسیله ورزشی می‌باشد. در نتیجه شدیداً به شما پیشنهاد می‌کنم که ورزش کردن با طناب را در برنامه‌های روزانه خود قرار بدهید. این ورزش و خرید طناب ورزشی حرفه ای برای تمامی افراد فارغ از سن، جنس و موقعیت جسمانی مفید می‌باشد. ولی در نظر داشته باشید که اگر نکات مهمی که در خرید طناب ورزشی حرفه ای مؤثر است را ندانید نمی‌توانید خرید خوبی داشته باشید و دچار مشکل خواهید شد!

انواع طناب ورزشی

درست است که این وسیله ورزشی به نظر ساده می‌رسد ولی همین وسیله ساده هم دارای انواع مختلفی می‌باشد که در خرید طناب ورزشی حرفه ای توجه به آن مهم می‌باشد. یکی از تقسیم‌بندی‌های کلی تقسیم به دو دسته طناب‌های قدرتی یا سنگین و طناب‌های سرعتی یا سبک می‌باشد.

طناب قدرتی

همانطور که از اسم آن مشخص است این طناب باعث افزایش قدرت عضلات بدن بخصوص عضلات بالاتنه می‌شود. برای استفاده از این مدل طناب به کمی آمادگی جسمانی نیازمند هستید. این مدل از طناب به تقویت بازو‌های شما کمک می‌کند و در قوی شدن‌شانه‌ها نیز مؤثر است.

همانطور که گفتیم برای اینکه بتوانید با این وسیله ورزشی تمرین کنید نیاز به آمادگی جسمانی و انجام تمرینات زیادی دارید زیرا در حین تمرین، این مدل طناب انرژی زیادی از شما می‌گیرد. وزن طناب قدرتی چیزی در حدود ۵۰۰ گرم تا ۳ کیلو می‌باشد. اکثراً ورزشکاران در خرید طناب ورزشی حرفه ای به سراغ این مدل ‌می‌روند ولی برای افراد مبتدی هم کمک می‌کند تا روی زمان‌بندی و یادگیری فرم صحیح طناب زنی تمرکز کنند.

طناب سرعتی

این مدل از طناب بسیار سبک و در اصل برای انجام حرکات سرعتی می‌باشد. در بیشتر موارد بسیار باریک می‌باشند و برای اینکه باعث ساییدگی یا خط و خش روی سطوح نشوند از جنس بسیار مرغوب تولید می‌شود. پس گزینه بسیار خوبی برای استفاده در منزل است. این مدل طناب در خرید طناب ورزشی حرفه ای به افرادی که دنبال بهبود و تقویت پای خود هستند یا در پی کسب مهارت در انجام حرکات حرفه‌ای و سرعتی هستند بسیار پیشنهاد می‌شود. این طناب باعث ایجاد هماهنگی لازم بین حرکات دست و پا می‌شود.

طناب ورزشی پایه یا مبتدی

در کنار دو مدل کلی قبلی تقسیم‌بندی‌های دیگری نیز برای این وسیله ورزشی وجود دارد که طناب ورزشی پایه یا مبتدی یکی از آن هاست.

این مدل طناب همانطور که از اسمش نیز پیداست برای افرادی طراحی و تولید می‌گردد که به تازگی قصد آموزش تمرین با طناب را دارند. خرید طناب ورزشی حرفه ای و انتخاب این مدل از نظر اقتصادی نیز بسیار به صرفه می‌باشد؛ در حالی که برای انجام انواع تمرینات یک وسیله جامع و کارآمد می‌باشد. این نوع از طناب نسبت به مدل‌های دیگر ضخیم‌تر است ولی در عین حال سبک نیز می‌باشند. در بیشتر موارد جنس آن‌ها از پلاستیک PVS است و دسته‌هایی از جنس لاستیک یا فوم دارند. جنس فومی دسته آن‌ها باعث می‌شود ورزشکاران در حین تمرین احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

طناب ورزشی مهره ای

به این مدل طناب، طناب پرش تقسیم نیز می‌گویند. خرید طناب ورزشی حرفه ای و انتخاب این نوع از طناب یکی از گزینه‌های پر طرفدار بخصوص در بین افراد مبتدی می‌باشد. این مدل به دلیل سروصدایی که تولید می‌کند باعث می‌شود فرد زودتر و بهتر خودش را با ریتم طناب هماهنگ کند. این مدل طناب خودش وزن زیادی ندارد ولی بخاطر وجود مهره‌ها یا دانه‌های آن کمی تمرین کردن با آن سخت می‌باشد. از این مدل طناب هم در خانه و هم در فضای باز می‌توان استفاده کرد.

طناب زدن چیست؟ + فواید آن

حال که بحث خرید طناب ورزشی حرفه ای و این وسیله ورزشی ساده به میان آمد بهتر است در مورد همه جوانب آن صحبت کنیم.

به زبان ساده، به چرخاندن طناب به دور بدن و پرش از روی آن هنگام عبور از زیر پا طناب زدن می‌گویند. این یک حرکت ورزشی یا نوعی تمرین قلبی عروقی می‌باشد که باعث افزایش ضربان قلب شما می‌شود. برای این حرکت پر فایده روش‌های زیادی وجود دارد. برای مثال برخی از طناب زدن برای افزایش سرعت و چابکی بهره می‌برند و برخی دیگر با دوبار چرخاندن طناب به دور بدن قبل از فرود آمدن که به آن طناب دوبل می‌گویند جهت بهبود قدرت بدن استفاده می‌کنند.

برخی از افراد نیز از طناب زدن برای اجرای حرکات نمایشی یا حتی رقص استفاده می‌کنند. با اینکه طناب زدن خود به تنهایی یک حرکت ورزشی کامل است برخی از افراد نیز از خرید طناب ورزشی حرفه ای و تمرین با آن برای گرم کردن قبل از ورزش یا در پایان تمرینات خود را یک موضوع مهم می‌دانند.

انواع ورزش با طناب ورزشی حرفه ای | حامدیان اسپرت

انواع ورزش با طناب ورزشی حرفه ای | حامدیان اسپرت

 

انواع طناب زدن

پس از خرید طناب ورزشی حرفه ای باید با انواع طناب زدن و تمرین کردن با آن نیز آشنا شوید تا بتوانید از خرید خود به بهترین نحو استفاده کنید.

طناب زنی دوبل

این نوع طناب زدن را بیشتر ورزشکاران حرفه‌ای پس از اینکه بر روش ابتدایی طناب زدن مسلط شدند، شروع می‌کنند. طناب زدن دوبل سرعت بسیار بالایی دارد و به مراتب کالری بیشتری نیز می‌سوزاند. این مدل طناب زدن برای تقویت ماهیچه‌ها هم بسیار مفید می‌باشد.

طناب زنی کراس

این روش طناب زنی برعکس مدل قبلی شدت بسیار کمی دارد. اگر کسی قصد داشته باشد از این مدل طناب زنی به عنوان ورزش هوازی استفاده کند باید با شدت بالایی آن را انجام دهد. طناب زنی کراس مانند تمام ورزش‌هایی که با حداقل شدت انجام می‌شوند، برای تقویت عضلات بسیار عالی می‌باشد.

دیگر محصولات : خرید پد اسکات | خرید دستگاه هوازی

طناب زنی به روش تک ساق پا

یکی از روش‌های پیشرفته طناب زنی می‌باشد که نیازمند مهارت بالایی نیز می‌باشد. پس نیاز است قبل از شروع این روش طناب زنی به روش‌های دیگر و ساده‌تر به خوبی مسلط باشید. در روش طناب زنی به روش تک ساق پا باید بتوانید تعادل خود را به خوبی حفظ کنید زیرا تمام وزن شما به روی یک پایتان قرار می‌گیرد. بنابراین باید با کمک روش‌های دیگر عضلات و ماهیچه‌های پای خود را به خوبی تقویت کرده باشید.

فواید خرید طناب ورزشی حرفه ای

در ادامه با فواید جزئی‌تر از آنچه تا به حال بیان کردیم در رابطه با خرید طناب ورزشی حرفه ای آشنا خواهیم شد.

 • بهترین ورزش برای قلب می‌باشد.
 • در هر ساعت حدود ۱۳۰۰ کیلو کالری می‌سوزاند. در نتیجه روش بسیار خوبی برای چربی سوزی می‌باشد. این در حالی است که برای ورزش کردن به بیرون رفتن یا مکان و زمان خاصی نیاز نمی‌باشد. آب هوای بد یا انواع آلودگی‌ها نمی‌تواند بر روی ورزش شما تأثیر بگذارد.
 • روش ورزشی ارزان قیمت: شما با هزینه‌ای ناچیز می‌توانید یک طناب ورزشی حرفه ای بخرید و به قوی شدن ماهیچه‌هایتان کمک کنید.
 • طناب زنی باعث بهبود تعادل، هماهنگی و چابکی می‌گردد. بیشتر دوندگان یا ورزشکاران دیگر رشته‌ها در برنامه ورزشی خود حتماً آن را قرار خواهند داد.
 • طناب زنی خود ورزشی کامل برای بدن محسوب می‌شود. در عضله‌سازی در قسمت ران و ساق پا بخصوص ماهیچه‌های ساق پا بسیار تأثیر عالی‌ای دارد. در همین عین برای شکم و بازو هم تأثیر دارد که در نتیجه ماهیچه باسن را هم بهبود می‌بخشد.
 • طناب زنی نسبت به دویدن فشار کمتری بر روی مفاصل باسن وارد می‌کند.
 • طناب زنی با بهبود ضربان قلب باعث سلامتی قلبی و عروقی می‌شود و برای بیماران مبتلا به فشار نیز مفید است.
 • برای تمامی افراد از مبتدی تا پیشرفته مناسب است و باعث بهبود تراکم استخوان می‌شود.

برای انجام این ورزش فقط به خرید طناب ورزشی حرفه ای نیاز دارید. این وسیله ورزشی را با خود می‌توانید هر جایی ببرید. این بدین معناست که برای ورزش کردن به هیچ وجه دچار محدودیت نخواهید بود. فقط به یک طناب برای کالری سوزی نیاز دارید.

 
انواع ورزش ها با طناب ورزشی حرفه ای | حامدیان اسپرت

انواع ورزش ها با طناب ورزشی حرفه ای | حامدیان اسپرت

 

اشتباهات رایج در طناب زنی 

 • استفاده از طنابی که برای قد شما مناسب نباشد.
 • پرش بسیار بلند
 • فرود بر روی پاشنه پا
 • پرش با تعداد بسیار زیاد قبل از آموزش به صورت صحیح و داشتن آمادگی جسمانی
 • پرش با جواهر آلات شل، مو‌های بلند، بند کفش بلند و داشتن وسایل اضافه
 • پرش و فرود با لباس و کفش نامناسب برای ورزش
 • سفت گرفتن دسته‌های طناب و انقباض بیش از حد عضلات
 • طناب زنی در مناطق پر تردد
 • پرش بر روی سطوح بتنی، سیمانی، شنی و یا خاک تمیز نشده
 • انجام حرکات پیشرفته بدون داشتن مهارت پایه اولیه

نکات مهم در هنگام خرید طناب ورزشی حرفه ای

خرید طناب ورزشی حرفه ای مانند هر خرید دیگر نیازمند دانستن یکسری نکات مهم است که در زیر با آن اشاره خواهیم کرد.

جنس طناب ورزشی

یکی از نکات ابتدایی در خرید طناب ورزشی حرفه ای جنس طناب‌ها می‌باشد. امروزه تقریباً تمامی تولید‌کنندگان از متریال ایمن و سبک برای تولید طناب ورزشی استفاده می‌کنند. شما باید با توجه به محیطی که قصد دارید در آن از طناب خود استفاده کنید به سراغ نوع جنس خاص خود بروید. برای مثال اگر قصد دارید روی سنگ فرش‌های پارک به تمرین بپردازید بهتر است به سراغ خرید طناب ورزشی حرفه ای و طناب‌های کابلی بروید و یا در محیطی با کفپوش نرم، طناب‌های چرمی یا طناب‌هایی از جنس پلاستیک  مناسب‌تر هستند.

طول طناب ورزشی

دومین نکته مهم در خرید طناب ورزشی حرفه ای طول این وسیله ورزشی می‌باشد. اغلب کارشناسان این ورزش معتقدند که طول طناب باید ۹۰ سانتی‌متر از قد شما بیشتر باشد تا به راحتی به تمرین بپردازید. یعنی اگر قد ۱۷۰ سانت دارید باید طناب به طول ۲۶۰ سانتی‌متر خریداری کنید.

قابلیت تنظیم طول

اگر طنابی که خریداری کرده‌اید دارای امکان تنظیم طول باشد به شما این امکان را می‌دهد که با حرفه‌ای شدن سطح ورزشی‌تان طول آن را کم یا زیاد کنید و خود را به چالش بیشتری بکشید. این نوع طناب‌های برای استفاده چند نفر از آن را نیز فراهم می‌سازد.

جنس و طراحی دسته طناب ورزشی

یکی از بخش های مهم طناب های ورزشی دسته آن می باشد. جنس و طراحی ارگونومیکی دسته ها به شما این امکان را می دهد که به راحتی آن را در دست بگیرید و به تمرین بپردازید. امروز برای دسته های طناب از پلاستیک، استیل و غیره استفاده می شود. جنس دسته های طناب ها باید به گونه ای باشد که دست ها در حین تمرین تاول نزنند.

شماره انداز (دور شمار)

این یک آپشن اضافه بر روی برخی از طناب‌ها می‌باشد که به شما این اجازه را می‌دهد پس از تمرین بدانید که چند دور تمرین کرده‌اید.

قیمت خرید طناب ورزشی حرفه ای

قیمت این وسیله ورزشی به جنس و طول محصول بستگی دارد. همچنین به جنس دسته‌ها یا دارا بودن لوازم جانبی مانند دور شمار!

بهتر است در هنگام خرید طناب ورزشی حرفه ای از مربی خود مشورت بگیرید تا بهترین نوع طنابی که برای شما مناسب است را انتخاب کنید. طناب ورزشی اصولاً نیاز نیست که قیمت بالایی داشته باشد ولی این نیز به این معنی نیست که ارزان‌ترین مدل آن را خریداری کنید. گزینه درست در خرید طناب ورزشی حرفه ای این است که یک برند مناسب که دارای دوام و گزینه چند منظوره بودن است را با قیمتی مناسب پیدا کنید.

سهولت در استفاده

استفاده آسان و راحتی در تمرین یکی از موضوعات مهم در خرید طناب ورزشی حرفه ای می‌باشد. اولین چیزی که باید در مورد راحتی در نظر گرفت راحتی دسته‌ها است. انعطاف‌پذیری طناب در هنگام چرخش نیز جزء مواردی است که بر روی راحتی تمرین تأثیر می‌گذارد.

چند منظوره بودن طناب ورزشی

در هنگام تمرین با طناب می‌توانید چند حرکت را باهم انجام دهید و خود را بیشتر به چالش بکشید. این مورد به انعطاب‌پذیری و راحتی طناب در دستان شما بستگی دارد.

دوام طناب

در تمرینات شما، قسمتی از طناب مدام به زمین برخورد می‌کند و دچار ساییدگی می‌شود. پس دوام طناب یکی از مواردی است که در هنگام خرید طناب ورزشی حرفه ای باید به آن توجه داشته باشید. یک طناب سرعت گزینه خوبی از نظر دوام می‌باشد. این جنس از طناب در برابر سخت‌ترین تمرینات نیز دوام خوبی از خود نشان می‌دهد. یک طناب ارزان قیمت و بی‌کیفیت از دسته‌هایش شروع به پوسیدگی می‌کند تا نقاطی که بیشترین تماس را با زمین دارد.

وزن طناب

وزن عامل مهم در کیفیت طناب می‌باشد پس حتماً در هنگام خرید حتماً به این فاکتور توجه ویژه‌ای داشته باشید. برای خرید انواع وسایل بدنسازی و طناب می‌توانید به حامدیان اسپرت اعتماد کنید. اگر وزن طناب، مناسب نباشد به خوبی نمی‌چرخد و این آهستگی در چرخش از کیفیت طناب زنی شما کم می‌کند. اگر قصد طناب زنی سرعتی دارید باید به سراغ طنابی بروید که وزن مناسبی داشته باشد.

نرمی طناب

نرمی طناب یکی دیگر از موارد مهم در خرید طناب ورزشی حرفه ای می باشد. یک طناب با کیفیت دارای بلبرینگ هایی است که به دسته متصل می شود و در چرخش ها نرم تر عمل می کند.

خرید طناب ورزشی حرفه ای برای چه کسانی مضر است؟

خرید طناب ورزشی حرفه ای و تمرین با این وسیله ورزشی دارای ضرر خاصی برای کسی نمی‌باشد ولی یکسری افراد بهتر است در استفاده از این وسیله ورزشی کمی احتیاط به خرج بدهند و یا قبل استفاده با پزشک مربوطه مشورت کنند.

 • افرادی که دارای بیماری‌های شایع کمر و زانو مانند آرتروز زانو و یا دیسک کمر هستند بهتر است قبل از استفاده از این وسیله با پزشک خود مشورت کنند.
 • خانم‌هایی که دچار بیماری‌های از قبیل افتادگی رحم و غیره هستند ممکن است طناب زدن باعث تشدید این بیماری‌ها بشود.
 • افرادی که دارای وزن بیش از حد بالا می‌باشند.
 • بروز هر گونه مشکل برای زانو و کمر
 • خانم‌های باردار
 • افرادی که جراحی کرده‌اند و دارای پروتز‌های مصنوعی می‌باشند.
 • افرادی که به هر دلیلی در یکی از قسمت‌های بدن خود مشکل ارتوپدی دارند.

چرا خرید طناب ورزشی حرفه ای لازم است؟

در اکثر ورزش‌های مختلف بخاطر فشار زیادی که به بدن وارد می‌شود به مرور زمان خطرات آن برای سلامتی مشخص می‌گردد. پس اگر به دنبال سلامتی پایدار در بدن خود هستید بهتر است به سراغ ورزش‌های کم خطر‌تر و ساده‌تر بروید. طناب زنی یکی از ساده‌ترین نوع ورزش‌ها به حساب می‌آید که در صورت استفاده صحیح هیچ مشکلی برای بدن ایجاد نمی‌کند. این رشته ورزشی به تجهیزات زیادی نیاز ندارد و با یک طناب ارزان قیمت می‌توانید مدتی از روز خود را به ورزش اختصاص دهید. برخلاف اکثر رشته‌های ورزشی دیگر به محیط و فضای زیادی برای ورزش کرد نیاز نیست و به راحتی می‌توان در محیط خانه یا حتی محل کار خود به ورزش کردن پرداخت.

طناب زدن بهتر است یا دویدن؟

شاید این سؤال برای اکثر افرادی که قصد خرید طناب ورزشی حرفه ای دارند پیش آمده باشد. باید گفت که طناب زدن و دویدن هر دو جزء ورزش‌های مقرون به صرفه و کارآمدی محسوب می‌شود که به قصد کاهش وزن و افزایش استقامت می‌توان از آن‌ها بهره برد. پس انتخاب بین آن‌ها به میزان زیادی به شرایط خودتان بستگی دارد. در هر دوی این ورزش‌ها تمرکز اصلی بر روی پایین تنه می‌باشد ولی در طناب زدن ناخواسته بالاتنه نیز درگیر و تقویت می‌گردد. کالری سوزی در هر دوی این ورزش‌ها تقریباً مساوی می‌باشد.

تمرین با طناب ورزشی حرفه ای | حامدیان اسپرت

تمرین با طناب ورزشی حرفه ای | حامدیان اسپرت

 

برنامه (کلی) چهار هفته‌ای طناب زنی برای کاهش وزن و تناسب اندام

اگر به دنبال لاغری با طناب هستید و راه آن را نمی‌دانید ما شما را راهنمایی خواهیم کرد تا با خرید طناب ورزشی حرفه ای و تمرین آن به هدف خود برسید.

هفته اول

هدف: ایجاد سطح پایه‌ای از استقامت در تمرینات

 • ۳ الی ۴ روز غیر متوالی به تمرین بپردازید.
 • در ابتدا بدن خود را گرم کنید.
 • در ۳ یا ۴ ست و هر ست ۳۰ ثانیه بی‌وقفه طناب بزنید. در بین هر ست ۹۰ ثانیه استراحت کنید.
 • در زمان اسراحت قدم بزنید و بی‌تحرک نباشید.
 • در انتهای کار چند حرکت کششی برای سرد کردن انجام دهید.

هفته دوم

هدف: پیشرفت در تمرینات و کاهش زمان استراحت

 • بدن را گرم کنید.
 • ۲ ست ۶۰ ثانیه تمرین کنید و بین ست‌ها ۶۰ ثانیه استراحت کنید.
 • ۲ ست ۹۰ ثانیه تمرین کنید و بین ست‌ها ۶۰ ثانیه استراحت کنید.
 • در زمان استراحت بی‌تحرک نباشید و قدم بزنید.
 • بعد از اتمام تمرین چند حرکت کششی جهت سرد کردن بدن انجام دهید.

هفته سوم

هدف: زمان تمرین روزانه به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

قبل از تمرین بدن خود را گرم کنید.
۴ ست ۲ دقیقه‌ای طناب بزنید و در بین ست‌ها ۲ دقیقه استراحت کنید.
۴ ست ۲ و نیم دقیقه‌ای طناب بزنید و در مجموع ۲ دقیقه بین ست‌ها استراحت کنید.
در زمان استراحت بی‌حرکت نباشید و قدم بزنید.
پس از اتمام تمرین چند حرکت کششی برای سرد کردن بدن انجام دهید.

هفته چهارم

هدف: بدن‌تان حسابی حاضر است تا چیزی را که شروع کردید به اتمام برسانید.

 • با چند حرکت کششی بدن خود را گرم کنید.
 • ۴ ست ۳ دقیقه‌ای تمرین کنید و ۳ دقیقه در بین ست‌ها استراحت کنید. مثل همیشه در حین استراحت نیز بی‌حرکت نباشید و قدم بزنید یا حرکت کششی انجام دهید.
 • ۵ ست ۳ دقیقه‌ای طناب بزنید.
 • حال شما ۱۵ دقیقه در روز طناب خواهید زد.
 • فراموش نکنید که پس از تمرین حتماً بدن خود را با حرکات کششی سرد کنید.

تبریک می‌گم، حال شما در روز ۱۵ دقیقه طناب می‌زنید و این یعنی برای تمرینات پیشرفته‌تر مهیا هستید. 🙂

بیشتر بخوانید: تجهیز باشگاه بدنسازی خانگی | خرید لوازم کراس فیت

سخن آخر 

تیم ما سعی کرد یک مقاله کامل در مورد خرید طناب ورزشی حرفه ای و تمامی نکاتی که در هنگام خرید طناب ورزشی حرفه ای نیاز به دانستن آن هستید در اختیارتان بگذارد. ‌امیدوارم از این مقاله راضی بوده باشید.

دیدگاهی در مورد “خرید طناب ورزشی حرفه ای

 1. نگین گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من ی طناب میخوام برای بچه ۸ ساله
  کدوم رو پیشنهاد میدین؟ همون مدل بچگانه خوبه؟

  1. سعید حامدیان گفت:

   سلام، وقت شما هم بخیر
   بله مدل بچگانه مناسبه براشون

   1. احمد گفت:

    سلام طول طناب بهمراه دو تا دسته باید ۹۰س از قد بیشتر باشه یا بدون؟

    1. سعید حامدیان گفت:

     سلام وقتتون بخیر
     منظور طول خود طناب هست که باید بیشتر باشه ولی دقت داشته باشین این یک مثال کلی هست.
     با این حال طول پیشفرض طناب ها معمولا 3 متر هست که قابل تنظیم برای قد همه افراد میشن

 2. مهرشاد گفت:

  سلام خسته نباشید من والیبالیست هستم و به صورت حرفه ای طناب میزنم اما طنابم بلبرینیگی سیم بکسلی با روکش پلاستیک با وزنه داخل دستش هستش و انعطاف پذیری کمی داره و نمیشه حالت هایی مثل ضبدری زدن رو با اون انجام داد من میخوام طنابی تهیه کنم که باهاش بتونم حالت دنس زدن طناب بزنم که انعطاف پذیر و سریع باشه شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

  1. سعید حامدیان گفت:

   درود مهرشاد جان
   باتوجه به نیاز شما، من در درجه اول طناب مدل cima رو به شما پیشنهاد میکنم؛ همچنین طناب سرعت فلزی هم که دارای بلبرینگ هست، در درجه دوم میتونه انتخاب خوبی باشه.
   شما طنابی نیاز داری که دسته هاش سبک و سیمش انعطاف پذیر باشه و مدل هایی که سیم بکسلی هستن معمولا انعطاف کمی دارن.
   در نتیجه طناب سرعت فلزی، نسبت به طنابی خودتون دارین، دسته سبک تری داره؛ بین مدل cima و سرعت فلزی میتونین انتخاب خوبی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *