معرفی انواع دسته شنا با بهترین قیمت برای خرید!

حرکت شنا در بین ورزشکاران از محبوبیت زیادی برخوردار است. این حرکت در اکثر رشته‌های ورزشی به کار برده‌می‌شود. حرکت شنا باعث می‌شود تا عضلات پشت بازو، سینه، زیربغل و شکم تقویت گردند. اگر میله شنا را نمی‌شناسید و برای شما سوال است که میل شنا چیست و چه کاربردهایی دارد؟ باید گفت که در واقع دسته شنا سوئدی کمک می‌کند تا افراد مبتدی بتوانند راحت‌تر بدن خود را به سمت پایین بکشند و از سهولت انجام این حرکت لذت ببرند.

میل شنا یا دسته شنا سوئدی دستگیره‌های بلندی هستند که حرکت شنا را با زیاد کردن میزان دامنه مشکل‌تر می‌سازند. هنگامی که تمرین شنا را انجام می‌دهید دامنه حرکتی به فضایی محدود می‌شود که دست‌های خود را به آن تکیه داده‌اید؛ اما زمانی که از دسته شنا سوئدی استفاده می‌کنید، توان پایین آوردن بدن خود را به میزان بیشتری خواهید داشت. در واقع دسته شنا سوئدی جزء تجهیزات بدنسازی است که برای تجهیز هوم جیم نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دسته شنا سوئدی | حامدیان اسپرت

دسته شنا سوئدی | حامدیان اسپرت

میل شنا سوئدی چیست؟

شنا سوئدی جزء ورزش‌هایی است که باعث قوی شدن عضلات سینه، پشت، بازو شکم و زیربغل می‌شود. اگر می‌خواهید این حرکت را به صورت حرفه‌ای تر انجام دهید، میل شنا سوئدی یا دسته شنا سوئدی می‌تواند کمک فراوانی به شما نماید. میله شنا سوئدی با کارایی و انجام حرکات متنوع برای تقویت عضلات بالاتنه، می‌تواند هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها مورد استفاده قرار گیرد. اکثر دسته شناهای سوئدی شکلی U مانند دارند. این دستگیره‌ها در محل تکیه‌گاه دست روی زمین قرار می‌گیرند و ورزشکاران با گرفتن قسمت بالایی دستگیره، فضای بیشتری برای پایین رفتن پیدا می‌کنند.

فواید دسته شنا چیست؟

 • فشار کمتری به مچ دست وارد می‌شود.
 • دامنه حرکت زیاد شده‌و کارایی تمرین افزایش می‌یابد.
 • یک چالش درست نسبت به شنای بدون وسیله بوجود می‌آید.
 • عضلات بیشتری از بدن درگیر می‌شوند.
 • قدرت چنگ زنی به دلیل گرفتن میله زیاد می‌شود.
 • تعادل بدن نسبت به حالت عادی که حرکت شنا را انجام می‌دهید، بهبود پیدا می‌کند.
 • قدرت ساعد زیاد می‌شود.
 • نسبت به حالت عادی تمرینات متنوع‌تری انجام می‌گیرند.
 • از سر خوردن و خستگی زود هنگام جلوگیری شده و راندمان در هنگام تمرین افزایش پیدا می‌کند.
 • امکان آسیب‌دیدگی‌های احتمالی کاهش می‌یابد.

تفاوت استفاده از میل شنا فلزی در تمرین چیست؟

میله شنا فلزی باعث تقویت عضلات مختلف بدن می‌شود و سبب می‌گردد تا در زمان تمرین فشار کمتری به مچ دست وارد شود. از دیگر مزایای میله شنا فلزی کم‌کردن احتمال آسیب‌دیدگی، بالا‌ بردن قدرت ساعدهای دست ورزشکار، افزایش میزان دامنه حرکات و انجام تمرینات مختلف می‌باشند.

معرفی انواع میله شنا سوئدی

میله شنا سوئدی انواع مختلفی دارد که در اینجا به توضیح چند نوع از آن می‌پردازیم.

دسته شنا فلزی (میل شنا فلزی)

میل شنا فلزی یا دسته شنا فلزی یکی از انواع میله‌های شنا است که جنس فلزی دارد و در اشکال S و U شکل طراحی می‌شود. دسته شنا فلزی به دلیل برخورداری از جنسی محکم، به خوبی به سطح زمین چسبیده و در هنگام استفاده خم نمی‌شود.

میل شنا فلزی ساده | حامدیان اسپرت

میل شنا فلزی ساده | حامدیان اسپرت

دسته شنا چوبی

برای افرادی که ورزش ژیمناستیک انجام می‌دهند، دسته چوبی شنا سوئدی به کار می‌رود و به حفظ تعادل در هنگام افزایش قدرت بدنی و شانه‌ها نیاز دارند. دسته شنا چوبی سبک بوده و حمل و نقل آن به آسانی امکان‌پذیر است. شما می‌توانید برای تجهیز باشگاه بدنسازی نیز از آن استفاده کنید.

چوب بالانس (دسته شنا چوبی) | حامدیان اسپرت

چوب بالانس (دسته شنا چوبی) | حامدیان اسپرت

میله شنا پلاستیکی

میله پلاستیکی از انواع میله شنا است که شکل U مانندی داشته و به سبب جنسی که دارد از قیمت پایینی برخوردار است. به دلیل داشتن دسته‌های پلاستیکی، این میله ممکن است پس از مدتی خم شود و این حس را به ورزشکار القا می‌کند که امکان شکستن آن در هر لحظه وجود دارد. در نتیجه تمرکز ورزشکار در هنگام تمرین کاهش می‌یابد. این میله بیشتر برای افرادی که وزن آن‌ها کمتر از 70 کیلو است، مناسب می‌باشد.

دسته شنا چرخشی

این دسته شنا سوئدی به صورت چرخشی است که یک جفت دیسک تخت و گرد دارد که دستگیره‌ای به آن متصل می‌گردد. به دلیل وجود بلبرینگ، در زمان انجام حرکات شنا دستگیره‌های آن می‌توانند بچرخند. دسته شنای چرخشی جزء گران‌ترین میله‌های شنا است که گزینه بسیار خوبی برای ورزشکاران حرفه‌ای به حساب می‌آید که تصمیم دارند با شدت بالا ورزش کنند.

دسته شنا مدل تنزیپ

این دسته شنا سوئدی مدل ایرانی است که شرکت سازنده آن تنزیپ می‌باشد. جنس آن پلاستیکی است و می‌تواند وزن نسبتاً بالایی را تحمل کند. دسته‌های محصول نیز روکشی از جنس پلاستیک دارند.

دسته شنا چوبی بهتر است یا فلزی؟

دسته شنا چوبی و فلزی هر دو برای تمرین شنا مناسب می‌باشند؛ اما نوع فلزی برای تحمل وزن بالا نسبت به نوعی چوبی مناسب‌تر است و طول عمر بیشتری دارد؛ اما از طرفی دسته شنا چوبی به نوعی خوش دست‌تر است.

معرفی انواع تمرینات با پوش آپ بار

تمرینات مختلفی با پوش آب بار قابل انجام هستند که در اینجا به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

شنای پیج

در این شنا مانند شناهای دیگر ورزشکار دست‌های خود را روی تخته از یکدیگر باز می‌کند و در حرکت اول سر خود را زیر بغل چپ می‌برد و تنه خود را به سمت راست می‌چرخاند. در حرکت دوم ورزشکار سر خود را به سمت زیر بغل راست برده‌و تنه را به سمت چپ می‌چرخاند و شنا را به این روش ادامه می‌دهد.

شنای دو شلاقه

در این روش حرکت دست و پا مقابل است که به صورت دو بار پیاپی شنا می‌روند و بعد از آن کمی مکث کرده و رفع خستگی می‌کنند. سپس این پیاپی شنا کردن را ادامه می دهند و این روش را تا پایان شنا حفظ می‌نمایند.

شنای کرسی

در این شنا ورزشکار بعد از این‌که تخته شنا را بر کف گود قرار داد، دو سر آن را گرفته‌و دو پا را تا جایی که می‌تواند در برابر آن از هم باز می‌کند که کف پا از کف گود بلند نشود و آن وقت شنا را انجام می‌دهد.

شنای دست و پا مقابل

در این شنا ورزشکار دو دست خود را به فاصله 20 سانتی‌متر از یکدیگر روی تخته قرار می‌دهد و پاها در امتداد تن به صورت کشیده و جفت قرار می‌گیرند.

شنا سوئدی

یکی از ساده‌ترین و مفیدترین شناها و ورزش‌ها می‌باشد که توسط آن قدرت بدن افزایش پیدا کرده و عضله‌سازی انجام می‌گیرد. این شنا را می‌توانید بدون هیچ وسیله‌ای نیز انجام دهید و عضلات بالاتنه در این شنا درگیر می‌شوند. معمولاً در ورزش شنا سوئدی وزن بدن به عنوان وزنه قرار می‌گیرد و روی بالاتنه و مرکز بدن همزمان کار انجام خواهد گرفت.

Swedish swimming | حامدیان اسپرت

Swedish swimming | حامدیان اسپرت

آموزش حرکت شنا سوئدی

 1. در این شنا نخست بدن خود را به سمت بالا بکشید، دست‌های خود را محکم روی زمین قرار دهید. نوک پاها را روی زمین محکم کرده و تعادل خود را حفظ نمایید. سپس کمر را صاف کنید و عضلات شکم را به داخل منقبض نمایید.
 2. گردن را به حالت عادی نگه دارید و کمر را مستقیم و کشیده قرار دهید. آرام به سمت پایین حرکت کنید. آرنج را کمی خم کرده و چانه در این حالت زمین را لمس می‌کند. در هنگام حرکت باید بدن شما حالت خط راست داشته‌باشد و آرنج‌ها را به سمت عقب بکشید.
 3. زمانی که به سمت بالا برمی‌گردید، نفس خود را به بیرون دهید. دستان خود را مانند زمانی که می‌خواهید پیچی را سفت کنید، در هنگام بالارفتن بپیچانید و فشار پیچشی را به آن وارد نمایید.
Swedish swimming | حامدیان اسپرت

Swedish swimming | حامدیان اسپرت

فواید شنا سوئدی برای بدن

شنا سوئدی برای بدن فواید مختلفی دارد که می‌تواند باعث تقویت عضلات بالاتنه شود. در اینجا به چند مورد از فواید این شنا اشاره می‌کنیم.

 • تقویت گروه‌های مختلف عضلانی
 • افزایش حجم عضلات
 • حرکت مقرون‌به صرفه
 • افزایش قدرت و بهبود تناسب اندام
 • مناسب برای سطوح مختلف آمادگی جسمانی
 • شنا سوئدی و تمرینات قلبی عروقی
 • بهبود فرم بدن
 • تقویت عضلات شکم و میان‌تنه
 • خاصیت فاکشنال
 • تقویت استخوان‌ها پیشگیری از پوکی استخوان

قیمت میله شنا سوئدی

قیمت میله شنا سوئدی به عوامل مختلفی مانند جنس میله، کیفیت آن، وزن و ابعاد، استحکام و مقاومت میله بستگی دارد.

خرید دسته شنا سوئدی

در هنگام خرید دسته شنا سوئدی می‌بایست به عواملی توجه کنید تا بتوانید یک میل شنای سوئدی مناسب را انتخاب نمایید. عواملی که در هنگام خرید باید به آن‌ها توجه داشته‌باشید عبارتند از:

ساختار محکم

یک میله شنای مناسب باید از مواد مقاوم ساخته‌شده باشد و بتواند در هنگام تمرینات به پوش‌آپ تقویت عضلات بالاتنه کمک کند.

طراحی آرگونومیک

دسته‌های میله شنا باید به گونه‌ای طراحی شوند تا خستگی و ایجاد فشار اضافه در مفاصل را کاهش دهند.

روکش ضد لغزش

دسته‌هایی که دارای روکش ضدلغزش هستند کمک می‌کنند تا در هنگام انجام حرکات پوش‌آب استوارتر و بهتر حرکت کنید.

قابل حمل و قابلیت تنظیم ارتفاع

بعضی از دسته‌های پوش آب بار قابلیت تنظیم شدن دارند و باتوجه به نیاز خود می‌توان ارتفاع را تنظیم کرد. همچنین این دسته‌ها قابل حمل‌ و‌ نقل هستند و می‌توان آن‌ها را به هر مکانی انتقال داد.

قیمت مناسب

توجه به قیمت دسته‌های شنا سوئدی در هنگام خرید بسیار مهم است؛ زیرا معمولاً افراد خواستار دسته‌های شنا با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب هستند.

دسته شنا سوئدی | حامدیان اسپرت

دسته شنا سوئدی | حامدیان اسپرت

سخن پایانی

شنا سوئدی جزء ورزش‌هایی است که باعث تقویت عضلات بالاتنه می‌شود. این ورزش معمولاً می‌تواند بدون هیچ وسیله‌ای انجام گیرد؛ اما اگر می‌خواهید آن را به صورت حرفه‌ای انجام دهید، می‌توانید از دسته شنا سوئدی استفاده کنید. میله شنا سوئدی اثربخشی تمرینات شما را چند برابر می‌سازد و قیمت آن نیز به نسبت کارایی آن مناسب است. برای تهیه لوازم کراس فیت می‌توانید با کارشناسان مجموعه ما مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *