معرفی انواع اسلم بال با بهترین قیمت برای خرید!

قبل از خرید توپ اسلم بال، بهتر است با مطالعه این محتوا، اطلاعاتی در مورد آن کسب کنید. توپ اسلم بال، از آن دسته ابزار ورزشی است که برای انجام تمرینات کراس فیت و خرید لوازم کراس فیت کارایی دارد. توپ اسلم بال از نوعی پلاستیک مقاوم ساخته می شود و داخل آن را با شن پر می کنند. این توپ قابلیت ارتجاعی کمی دارد و غیر لغزنده است.

از آنجایی که بازیکنان راگبی، بسکتبال و کراس فیت، خواهان افزایش توان پویایی و چابکی خود هستند، بیشتر از این توپ در تمرینات خود استفاده می کنند.

اسلم بال چیست | حامدیان اسپرت

اسلم بال چیست؟ | حامدیان اسپرت

 

اسلم بال چیست؟

توپ اسلم بال (Slam ball)، یک توپ تناسب اندام است که برای گرم کردن عضلات و همچنین تقویت عضلات سر شانه، کاربرد دارد. خرید توپ اسلم بال و استفاده درست از آن در افزایش الاستیک (انعطاف پذیری) نیز بسیار موثر است. جنس توپ های اسلم بال از لاستیک بسیار محکم و با کیفیت است و درون آن با شن و ماسه پر می‌شود.

جنس این توپ به گونه ای است که اصلا امکان سوراخ شدن آن وجود ندارد. در زمان تمرین با توپ اسلم بال، ماسه درون آن حرکت می کند و پرتاب، گرفتن و کنترل توپ را چالش برانگیز می‌کند. همچنین این توپ تمرینی، باعث به چالش کشیدن عضلاتی می شود که در اغلب تمرینات وزنه برداری استفاده نمی شوند.

با خرید توپ اسلم بال می توانید در تمریناتی مانند اسکات، ددلیفت، لانگر، شکم روسی و ضربه زدن با توپ به زمین، از آن استفاده کنید. پس می توان به توپ اسلم بال لقب توپ چند منظوره یا توپ همه کاره داد. با خرید توپ اسلم بال قادر خواهید بود، طیف گسترده ای از تمرینات استقامتی، قدرتی، انفجاری و تمرینات فول بادی را انجام دهید.

مزایای انجام تمرین با توپ اسلم بال | حامدیان اسپرت

انجام تمرین با اسلم بال | حامدیان اسپرت

 

مزایای استفاده و خرید اسلم بال

با مطالبی که تا کنون مطالعه کردید، اطلاعاتی در مورد توپ اسلم بال و تمرینات اسلم بال بدست آوردید، حال قصد داریم شما را با مزایای این توپ آشنا کنیم. دانستن این مزایا می تواند، اراده و انگیزه شما برای انجام این حرکت را افزایش دهد. مزایای انجام تمرین قدرتی اسلم بال به شرح زیر است…

کمک به کالری سوزی بیشتر

یکی از مزیت های تمرین با توپ اسلم بال، کمک به افزایش سوخت و ساز (کالری سوزی) بدن است. برای انجام تمرین قدرتی اسلم بال لازم است که تمام توان و نیروی بدنی خود را به کار گیرید. این امر منجر به افزایش کالری سوزی می شود.‌

اگر به دنبال رهایی از شر کالری های اضافی بدن خود هستید، توصیه می کنیم خرید توپ اسلم بال و انجام این تمرین قدرتی را در برنامه ورزشی روزانه خود بگنجانید.

درگیر کردن کل بدن

از مزیت های دیگر تمرین با این محصول میتوان به درگیر کردن کل بدن اشاره کرد. تمرین با توپ اسلم بال، یک حتمرین فول بادی محسوب می شود. تقویت عضلات و درگیر شدن تمامی اعضای بدن، با انجام تمرین قدرتی اسلم بال ممکن است. بنابراین در همه نواحی بدن و مخصوصا شکم، چربی سوزی اتفاق خواهد افتاد.

کمک به افزایش قدرت بدنی و عضلانی

از عوامل بسیار مهمی که در ورزش مطرح می شود، افزایش قدرت بدنی فرد است. بالا بردن قدرت بدنی، فقط محدود به زمان ورزش و باشگاه نیست، بلکه این موضوع در طول زندگی نیز، برای همگان مفید و سودمند خواهد بود. خرید توپ اسلم بال و تمرین کردن با آن باعث می شود قدرت عمومی بدن افزایش یابد و ماهیچه ‌های بدن تقویت شوند.

شما می‌توانید با خرید توپ اسلم بال و تمرین با آن، بیشتر شدن قدرت استقامتی و بدنی خود را شاهد باشید. از این رو به تدریج قادر به انجام تمرینات سنگین تر و حرفه ای تر خواهید بود.

کمک به بهبود عملکرد های ورزشی

تمرین با توپ اسلم بال، در بهبود عملکرد ورزشی شما، بسیار تاثیرگذار است. خرید توپ اسلم بال و تمرین با این توپ تناسب اندام، تعادل، استقامت و هماهنگی شما را در تمرینات سنگین تر و سخت تری همچون تمرینات کراس فیت، افزایش می دهد.

کمک به حفظ سلامت قلب و عروق

از فواید دیگر خرید توپ اسلم بال و تمرین با آن، میتوان به افزایش ظرفیت قلب و عروق و در نتیجه سلامت آنها اشاره کرد. این مسئله برای ورزشکاران اهمیت بسیار زیادی دارد، چون که نمی توان از تاثیر سلامت قلب بر سلامت دیگر اعضای بدن، چشم پوشی کرد.

کاربرد اسلم بال در باشگاه ها

از این توپ برای تجهیز باشگاه بدنسازی، همچنین تجهیز باشگاه بدنسازی خانگی استفاده می شود. زیرا برای تمرینات هوازی و چربی سوزی یکی از اصلی ترین لوازم است.

نحوه انجام درست حرکت با توپ اسلم بال | حامدیان اسپرت

نحوه درست حرکت، با توپ اسلم بال | حامدیان اسپرت

 

نحوه انجام حرکات با توپ اسلم بال

اگر پس از کسب آگاهی در مورد مزایای تمرین با این توپ، به فکر خرید توپ اسلم بال و آغاز تمرین با آن افتادید و حال میخواهید با انجام اصولی این تمرین آشنا شوید، مطالب زیر را به دقت مطالعه نمایید.

 1. در حالی که ایستاده اید، پاهای خود را به اندازه عرض شانه و لگن، باز کنید.
 2. زانوهای خود را بایستی کمی خم کنید و یک توپ اسلم بال با وزن مناسب در دستتان بگیرید.
 3. با هر دو دست خود، توپ اسلم بال را نگه دارید و درحالی که دستان تان صاف و کشیده است، به سمت بالای سر خود ببرید.
 4. به خوبی نفس بکشید و عضلات خود را منقبض کنید.
 5. حال پاهای خود را ثابت نگه داشته و از قسمت کمر به سمت جلو خم شوید. با همه نیرو و توان خود، با توپ به زمین ضربه بزنید. (در قسمت نکات تکمیلی اشاره کردیم که توپ را باید کمی جلوتر از جایی که در آن قرار دارید، پرت کنید.)
 6. وقتی که توپ با شدت به زمین پرتاب می شود، بایستی با توانی که در بازوهای خود دارید، توپ را بگیرید و به حالت اولیه تمرین برگردید.
 7. به نحوه قرار گرفتن زانو ها و پاها در حین انجام تمرین، دقت کنید. پاشنه ها نباید از روی زمین بلند شوند (باید به طور کامل روی زمین باشند) و زانوها باید کمی خم شوند؛ مشابه انجام حرکت اسکوات.
 8. اگر توپ با شدت به زمین برخورد نکند، فشار وارد شده به عضلات، کمتر خواهد بود. پس از آن که توپ اسلم بال را روی زمین پرتاب کردید، در این صورت کاری که باید انجام دهید این است، که عضلات شکم خود را به طور کامل منقبض کرده، خم شوید و توپ را از روی زمین بردارید.
 9. در حین انجام این تمرین به نفس های خود توجه کنید و به خوبی دم و بازدم را انجام دهید.
 10. نحوه انجام صحیح و اصولی تمرینات با این توپ به همین گونه است که در بالا شرح دادیم. اگر این تمرین را به صورت اصولی انجام ندهید، احتمال آسیب دیدگی و کشیدگی عضلات وجود دارد.

نکات تکمیلی برای تمرین 

برای انجام بهتر تمرین اسلم بال، لازم است نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:

 • همیشه قبل از اینکه تمرین کردن با این توپ را شروع کنید، لازم است که بدن خود را به خوبی گرم کنید. حداقل زمانی که بایستی قبل از شروع تمرین، به گرم کردن بدن خود اختصاص دهید، ۱۰ دقیقه است.
 • در هنگام تمرین کردن، از پرتاب کردن توپ به زمین به صورت مستقیم و در راستای صورت، خودداری کنید. بهتر است با توپ به محلی که کمی از موقعیت فعلی تان جلوتر است، ضربه بزنید. با عدم رعایت این نکته، احتمال آسیب دیدگی ناحیه صورت وجود دارد.
 • اگر قصد خرید توپ اسلم بال و تمرین با آن را دارید، بهتر است در اوایل توپ با وزن های ۲ تا ۶ کیلوگرم را انتخاب نمایید. انتخاب توپ هایی که وزن بالایی دارند، اصلا توصیه نمی شود.
 • اگر مبتدی هستید، حتما از یک مربی برای انجام صحیح و اصولی این تمرین، کمک بگیرید.
 • آنچه که بیشتر از هر چیز دیگری در حین انجام تمرینات با این محصول اهمیت دارد، حفظ تعادل وضعیت اصولی و صحیح بدن است. حتما این نکته را مورد توجه قرار دهید و رعایت نمایید.
 • قبلا هم ذکر شد که از فواید تمرین با این توپ، افزایش چربی سوزی و کمک به تناسب اندام است. اگر شما نیز همین اهداف را دارید، با خرید توپ اسلم بال و افزودن این تمرین در برنامه ورزشی روزانه خود، به هدفتان برسید.
 • سعی کنید در طول مدت تمرین، دم و بازدم مناسبی داشته باشید. با انقباض کامل عضلات شکم، می توانید تعادل خود را به خوبی حفظ کنید.

عضلات درگیر در تمرین با توپ اسلم بال

تمرین با توپ اسلم بال یک تمرین قدرتی است که باعث درگیر شدن گروه های مختلفی از عضلات می شود. در زمان تمرین کردن، بایستی به نحوه انجام صحیح این حرکت دقت کنید. چون که در غیر این صورت احتمال درگیر نشدن عضلات و حتی آسیب دیدگی نیز وجود دارد. عضلاتی که تمرین با این توپ درگیر میکند، عبارتند از:

 • عضلات دلتوئید (شانه)
 • ماهیچه های پشتی (Back Muscles)
 • هسته مرکزی بدن یا عضلات راست شکمی
 • عضلات مورب شکمی
 • عضلات چهار سر ران

به طور کلی در این حرکت، عضلات هسته مرکزی بدن یا همان عضلات شکم و پهلو، اصلی ترین عضلات درگیر هستند. دغدغه بیشتر ورزشکاران، تقویت عضلات شکمی و حذف چربی های تجمعی در ناحیه شکم است. بهتر است بدانید، خرید توپ اسلم بال و انجام این تمرین قدرتی، در دستیابی شما به هدفتان، تاثیر ویژه ای دارد.

توپ مدیسن بال چیست؟

مدیسن بال (Medicine ball) با نام هاي ديگري مثل توپ ورزشی، توپ پزشکی و یا توپ تناسب اندام شناخته‌میشود. توپ مدیسن بال از پلاستیک مقاوم ساخته شده و درون آن با شن یا هوا پر می شود. از این توپ در بدنسازی برای تقویت عضلات و در مراکز فیزیوتراپی برای بهبود عملکرد عضلات، استفاده می کنند.

ابعاد این توپ مشابه ابعاد توپ واليبال و توپ بسکتبال است. این توپ را در وزن های مختلف از ۱ تا ۷ کیلوگرم و گاها تا ۱۱ کیلوگرم هم، تولید می کنند.

از فواید استفاده و خرید توپ مدیسن بال میتوان به افزایش انگیزه، توان بخشی، تقویت قلب و عروق، ایمنی بالا و آسیب کم، کشش بیشتر عضلات، افزایش تعادل و هماهنگی عضلات و سرگرم کننده و افزاینده رقابت اشاره کرد. این توپ در انواع مختلف، مدیسن بال ژله ای، دسته دار، پر شده از هوا، طناب دار، چرمی و گریپ دار، در بازار موجود است.

تفاوت توپ اسلم بال و مدیسن بال

فضای داخل توپ اسلم بال با ماسه پر شده که این موضوع باعث می شود، در برخورد با زمین برگشت پذیری نداشته باشد یا میزان برگشت خیلی کم باشد. حتی این توپ ها روی زمین قل نمی خورند. اما در توپ مدیسن بال فضای داخلی، با هوا پر می شود و این موضوع باعث می شود، در برخورد با زمین برگشت پذیری زیادی داشته باشند.

اسلم بال برای تمرینات قدرتی و تمریناتی که نیاز به پرتاب و ضربه زدن به توپ دارند، بسیار مناسب هستند و عضلات را تقویت می کنند. ولی مدیسن بال برای انجام تمرینات کاردیو، مناسب تر است.

توپ های اسلم بال به گونه طراحی وتولید می شوند، که نرم تر، با دوام تر و سنگین تر از توپ های مدیسن بال هستند و اصطکاک بیشتری دارند و در دست لیز نمی خورند. همچنین توپ اسلم بال، یکی از پرفروش ترین تجهیزات کراس فیت در ایران به حساب می آید.

تفاوت توپ اسلم بال با توپ مدیسن بال | حامدیان اسپرت

تفاوت توپ اسلم بال با توپ مدیسن بال | حامدیان اسپرت

خرید توپ اسلم بال

توپ های اسلم بال یکی از ایمن ترین تجهیزات ورزشی برای افزایش قدرت کلی بدن می باشند. از جمله مواردی که در خرید توپ اسلم بال بایستی آن را مد نظر قرار دهید : وزن بدن، توانایی بدنی و سن است. این توپ ها با وزن های مختلف برای رده های سنی گوناگون و افراد با توان بدنی مختلف طراحی و تولید می شوند.

اگر به تازگی با اسلم بال آشنا شدید و قصد خرید توپ اسلم بال و شروع تمرین با آن را دارید، بهتر است از توپ با وزن سبک تر را انتخاب کنید. همچنین برای خرید وسایل بدنسازی می توانید به سایت حامدیان اسپرت مراجعه کنید. و نیاز است که برای افزایش استقامت و آمادگی جسمانی خود، مرحله به مرحله این کار را انجام دهید. پس بهتر است از توپ با وزن کم شروع کنید تا هم در زمان تمرین دچار آسیب دیدگی نشوید و هم سطح آمادگی جسمانی خود را بالا ببرید. الگوی زیر می تواند به شما در انتخاب توپ با وزن مناسب کمک کند:

 • وزن بین ۲ تا ۴ کیلوگرم مناسب کودکان
 • برای بانوان وزن بین ۴ تا ۶ کیلوگرم
 • وزن بین ۸ تا ۱۵ کیلوگرم مناسب آقایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *