معرفی انواع کمربند بدنسازی با بهترین قیمت برای خرید!

کمربند بدنسازی وسیله‌ای است که در ورزش‌هایی مانند وزنه‌برداری، بدنسازی و پاورلیفتینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد و جزء تجهیزات مهم باشگاهی به حساب می‌آید. این کمربند از ستون فقرات ورزشکاران در برابر آسیب ورزشی محافظت می‌کند. همچنین این وسیله باعث بالا رفتن بازدهی ورزشکاران در هنگام تمرینات بدنسازی می‌شود. در تجهیز باشگاه بدنسازی استفاده از این کمربند جزء ضروریات می‌باشد. حتی اگر می‌خواهید برای تجهیز باشگاه بدنسازی خانگی اقدام کنید، باز هم برای محافظت از ستون فقرات و پیشگیری از آسیب‌دیدگی عضلات بهتر است این کمربند را به کار ببرید.

Bodybuilding belt | حامدیان اسپرت

Bodybuilding belt | حامدیان اسپرت

کمربند بدنسازی چیست؟

این کمربند به دور کمر بسته‌می‌شود تا در زمان بلندکردن وزنه‌های سنگین از وارد آمدن آسیب به کمر جلوگیری کند. این کمربندها بسته‌به هدف و کاربردشان از مواد مختلفی ساخته می‌شوند. کمربند بدنسازی چرمی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ زیرا دوام آن بیشتر است و می‌تواند وزن بیشتری را تحمل کند و طول عمر آن نیز بالاتر می‌باشد.

کمربند بدنسازی برای چیست؟

این کمربند ابزاری است که برای ورزشکاران ضروری می‌باشد؛ زیرا استفاده از آن باعث می‌شود تا به کمر آن‌ها فشار زیادی وارد نشود و از آسیب به آن‌ها نیز جلوگیری می‌کند. برای این‌که بتوانید یک تمرین مفید انجام دهید و در هنگام تمرین دچار آسیب نشوید، کمربند بدنسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کمربند در انجام حرکاتی مانند اسکات موثر است؛ چراکه مانع از آسیب دیدگی مهره‌های کمر می‌شود. استفاده از این کمربند سبب می‌گردد تا در زمان تمرین مخصوصاً تمریناتی که مربوط به پا هستند، برعضله هدف متمرکز شوید و سرعت عضله سازی افزایش یابد.

کمربند بدنسازی خوب است یا بد؟

این کمربند برای تقویت عضلات و استفاده از وزنه‌های سنگین ضروری می‌باشد. اگر فرم صحیح حرکت رعایت نشود به بدن آسیب زیادی وارد خواهد شد. در این هنگام به‌کار بردن کمربند مخصوصاً نوع چرمی آن، بسیار مهم است.

رشته بدنسازی نیز مانند سایر رشته‌های ورزشی به‌گونه‌ای است که امکان آسیب‌دیدگی در آن وجود دارد. نقاطی مانند زانو و کمر نقاط حساس بدن هستند که آسیب‌رسیدن به آن‌ها موجب ایجاد مشکلات فراوانی خواهد شد. کمربند بدنسازی سبب می‌گردد تا ریسک آسیب‌دیدگی کاهش یافته و همچنین باعث می‌شود تا شما به‌راحتی بتوانید با وزنه‌های سنگین‌تر ورزش کنید. همچنین در ورزش بدنسازی و پاورلیفتینگ فشار زیادی به زانوها، ستون فقرات و لگن وارد می‌شود که استفاده از کمربند می‌تواند این فشار وارده بر ستون فقرات را کاهش دهد.

Bodybuilding belt | حامدیان اسپرت

Bodybuilding belt | حامدیان اسپرت

کاربرد و فواید کمربند بدنسازی 

 1. کمک به عضله‌سازی
 2. ممانعت از آسیب‌ دیدگی در هنگام تمرین
 3. افزایش راندمان
 4. جلوگیری از آسیب جدی به ورزشکاران
 5. استفاده از کمربند در حرکت اسکات برای جلوگیری از آسیب دیدگی مهره‌های کمر
 6. تمرکز بر عضله هدف و عضله‌سازی بیشتر
 7. برداشتن فشار وزنه از روی کمر و کاهش آن
 8. ممانعت از ایجاد فشار خون بالا در قسمت پشت وزنه‌بردار
 9. جلوگیری از استرس با افزایش فشار به عضلات شکم
 10. کمک به محکم ایستادن ورزشکار
 11. جلوگیری از به عقب چرخیدن ورزشکار
 12. امکان زدن وزنه‌های سنگین‌تر با استفاده از کمربند
 13. کاهش فشار به ستون فقرات و افزایش فشار به عضلات شکمی

عوارض کمربند بدنسازی 

کمربند بدنسازی برای بعضی از افراد مضر است و استفاده از آن باید با توجه به شرایط فرد انجام گیرد. اگر بدنسازی حرفه‌ای و پاورلیفت انجام نمی‌دهید، استفاده از کمربند برای شما ضرورتی ندارد. همچنین اگر دچار فشار خون بالا هستید از کمربند استفاده نکنید؛ زیرا کمربند باعث افزایش فشار درون شکم شده و بیماری شما تشدید می‌شود. کمربندهای بدنسازی با وجود این‌که سبب تقویت عضلات مرکزی مانند عضلات بیرونی شکم می‌گردند؛ اما عضلات راست کننده ستون فقرات را ضعیف می‌‌کند و در نتیجه نواحی کمر و پشت دچار آسیب دیدگی خواهند شد.

معرفی انواع کمربند بدنسازی 

کمربند بدنسازی از انواع مختلفی برخوردار است که در اینجا به چند نمونه از آن اشاره می‌کنیم.

کمربند بدنسازی قفلی 

این کمربند دارای مکانیزم قفل گذاری به‌صورت خودکار یا بسته‌بندی قفلی است که به‌وسیله یک قفل یا شبیه به آن به آسانی دور کمر شما قرار‌ گرفته و با قفل‌ کردن، محکم و ثابت می‌شود. این کمربند برای تمرین‌هایی که نیازمند پشتیبانی و استحکام زیاد می‌باشند، مناسب است و برای تمرینات سنگین  گزینه ایده‌آلی به‌حساب می‌آید. در واقع این کمربند برای ورزشکاران حرفه‌ای به کار می‌رود و جزء کمربند بدنسازی حرفه ای به‌شمار می‌رود.

کمربند بدنسازی چسبی 

این نوع دارای طرح خاصی می‌باشد که در هنگام اجرای حرکات بدنسازی مانند اسکوات و عضلات فیله کمر و شکم باعث فیکس شدن عضلات می‌شود. این کمربند توسط چسب محکم شده و به اندازه سایز کمر درمی‌آید. معمولاً از یک نوار پارچه‌ای چسبی جهت بستن کمربند استفاده می‌شود و دارای استحکام و دوام یا طول عمر بالایی نیستند. برای حرکات پرفشار نباید از این کمربندها استفاده کرد.

بدنسازی سگکی (سگکدار) 

نوع سگک‌دار این کمربندها به‌گونه‌ای است که بستن آن را دشوار می‌سازد؛ اما براساس دشواری که در بستن این کمربندها وجود دارد، از استحکام و مقاومت بسیار زیادی برخوردار هستند و ورزشکارانی که به‌صورت حرفه‌ای کار می‌کنند، می‌توانند از این کمربندها استفاده نمایند.

کمربند بدنسازی پاورلیفتینگ 

این کمربند به‌صورت سفت و ضخیم ساخته شده‌است و عرض آن در تمام قسمت کمربند یکسان می‌باشد. کمربندهای پاورلیفتینگ، ناحیه اضافه‌ای را روی عضلات شکم به‌وجود می‌آورند که با کمربند تماس مستقیم دارد. معمولاً این کمربندها از جنس گیره دوشاخه و فولاد ضد زنگ ساخته‌ می‌شوند. این کمربندها فشار داخلی زیادی را به‌وجود خواهند آورد که باعث ایجاد ثبات بیشتر شده و به ورزشکار اجازه تحمل وزن اضافی را خواهند داد.

کمربند بدنسازی بالشتک دار 

این کمربند چرمی می‌باشد و معمولاً چرم آن از نوع صنعتی است. این کمربند اغلب ‌دارای بالشتک برای پرکردن گودی کمر و تنظیم ستون فقرات می‌باشد.

جنس‌های مختلف کمربند بدنسازی 

این محصول از جنس‌های مختلفی تشکیل شده‌است. یک کمربند استاندارد معمولاً به شکلی طراحی می‌شود که منحنی شکل بوده و بر آناتومی کمر منطبق باشد.

جنس‌های مختلف کمربند بدنسازی | حامدیان اسپرت

جنس‌های مختلف کمربند بدنسازی | حامدیان اسپرت

کمربند بدنسازی چرمی (چرم طبیعی)

همان‌گونه که از نام آن پیداست، کمربند بدنسازی چرمی از چرم طبیعی تهیه شده‌است. این کمربند محکم می‌باشد و به‌خوبی پشت کمر را پوشش می‌دهد. همچنین معمولاً این کمربندها از سگک محکمی تشکیل شده‌اند و چند لایه‌ای هستند و از چرم مرغوب ساخته می‌شوند. کمربند چرمی به‌گونه‌ای است که سریع باز نمی‌شود و کش نمی‌آید و به مرور زمان فرم خود را از دست نمی‌دهد. از لحاظ ماندگاری و محکم بودن در مقایسه با شکل‌های دیگر کمربند بدنسازی، شرایط بهتری دارد. می‌توان گفت همه رشته‌های ورزشی از کمربند بدنسازی چرمی استفاده می‌کنند.

کمربند بدنسازی چرم گاوی 

این کمربند بسیار مقاوم می‌باشد و مانع از واردشدن فشار به عضلات کمر و پا می‌شود. علاوه‌بر افزایش ایمنی، این کمربند در هنگام انجام فعالیت‌ها سبب عمود ماندن بدن و در راستای صحیح قرارگرفتن آن می‌گردد.

کمربند بدنسازی چرم گاومیش 

کمربندهایی که از چرم گاومیش ساخته می‌شوند، معمولاً در طول زمان دچار فرسودگی نشده و از نظر سبکی و راحتی با دیگر کمربندها قابل مقایسه نمی‌باشند. معمولاً از دو لایه دوخت محکم و دوردوزی در این کمربندها استفاده می‌شود و لایه داخلی آن نرم و جاذب رطوبت است. این کمربند می‌تواند گودی کمر را پوشش دهد و از ستون فقرات و عضلات پشت به‌خوبی محافظت کند. طراحی این کمربندها به‌گونه‌ای است که متناسب با شکل بدن بوده و حداکثر محافظت را از استخوان‌های پشتی انجام می‌دهد. معمولاً این کمربند برای اسکات پشت، پاور کلین، ددلیفت کلین و جرکس اسکوات بالای سر مناسب می‌باشد.

کمربند بدنسازی چرم همدان 

این کمربند حرفه‌ای می‌باشد و از استحکام بالایی برخوردار است. همچنین جنس این کمربند از چرم مصنوعی با کیفیت بوده و در گذر زمان پوسته‌پوسته و شکسته نخواهد شد. این نوع کمربند ضد زنگ است و مقاومت بالایی دارد و در هنگام تمرین نمی‌شکند. قسمت پشت کمربند پهن است که کاملاً کمر را می‌پوشاند. قسمت جلوی آن سوراخ و سگک داشته که می‌تواند با سایز کمر متناسب گردد. دور تا دور کمربند حالت دوخته‌شده دارد و همین امر باعث ماندگاری بالای آن می‌شود. قسمت پهن کمربند نیز به‌صورت بالشتکی کار شده‌است که از فوم پرشده و نرم است و از کمر محافظت به‌عمل می‌آورد.

کمربند بدنسازی چرم همدان | حامدیان اسپرت

کمربند بدنسازی چرم همدان | حامدیان اسپرت

کمربند بدنسازی چرم اشبالت 

این کمربند از اشبالت طبیعی گاو تشکیل می‌شود که نرم‌ترین نوع چرم گاوی است و به‌دلیل نوع دباغی حالت نرم و انعطاف‌پذیر دارد و استقامت آن نیز بالا می‌باشد. چرم اشپالت نوعی چرم است که معمولاً از ‌چرم‌های ضخیم گاو و شتر تهیه می‌گردد. چرم ضخیم گاو به‌صورت لایه‌لایه شده و از لایه زیرین آن اشبالت تهیه می‌گردد. شکل ظاهری این چرم مخملی و پرزدار است‌ و شباهت زیادی با جیر دارد.

قیمت کمربند بدنسازی چرم طبیعی 

قیمت کمربند بدنسازی چرم طبیعی به عواملی مانند نوع چرم و طراحی کمربند و نوع دوخت بستگی دارد. به‌عنوان مثال چرم گاوی از چرم گوسفندی گران‌تر می‌باشد یا کمربندهای دست دوز نسبت به نوع ماشین دوز قیمت بیشتری دارند.

کمربند بدنسازی چرمی (چرم مصنوعی)

کمربند چرم مصنوعی از کمربند بدنسازی چرم طبیعی معمولاً ارزان قیمت‌تر است.  بنابراین معمولاً بیشتر کمربندها از نوع چرم مصنوعی که ترکیب ۲۰ درصدی از چرم است و مابقی آن مخلوط پی‌وی‌سی و الیاف هستند، تهیه می‌شوند.

کمربند بدنسازی پارچه ای 

معمولاً نوع پارچه‌ای این کمربندها از جنس نئوپرون می‌باشد که از مرغوب‌ترین و بهترین پارچه به‌شمار می‌رود و در مقابل آب و رطوبت، مقاومت بالایی دارد. همچنین این کمربند می‌تواند رطوبت و تعریق را به خود جذب کند و باعث تعریق کمتر شود.

کمربند بدنسازی زنانه و دخترانه 

در محیط باشگاه برای خانم‌هایی که ورزش بدنسازی انجام می‌دهند، کمربند بدنسازی زنانه بسیار مهم است؛ زیرا باعث محافظت از ستون فقرات می‌شود و از آسیب دیدگی آن جلوگیری می‌کند. معمولاً کمربندهای بدنسازی بانوان باعث پرشدن گودی کمر شده و از ماهیچه‌های کمر و شکم پشتیبانی می‌کنند.

قیمت کمربند بدنسازی زنانه 

قیمت کمربند بدنسازی زنانه به عوامل مختلفی مانند برند، کیفیت، جنس و مواد سازنده آن و همچنین نوع کمربند که به‌صورت چسبی، پارچه‌ای و چرمی می‌باشد، بستگی دارد.

Women's fitness belt | حامدیان اسپرت

Women’s fitness belt | حامدیان اسپرت

کمربند بدنسازی مردانه و پسرانه 

کمربند بذنسازی مردانه به‌گونه‌ای طراحی شده‌است که در هنگام انجام حرکات سنگین، باعث ایجاد مشکلات و آسیب‌های مختلف نشود. این کمربندها سبب می‌گردند تا فشار به‌طور یکسان روی کمر پخش‌شده و در هنگام جابجایی عمودی و افقی وزنه‌ها یا بالا و پایین کردن آن‌ها، کار راحت‌تر انجام می‌گیرد.

Men's fitness belt | حامدیان اسپرت

Men’s fitness belt | حامدیان اسپرت

کمربند بدنسازی استاندارد 

یک کمربند بدنسازی استاندارد به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که شکل آن منحنی است و منطبق بر شکل و آناتومی کمر می‌باشد. جنس کمربند به‌گونه‌ای است که مقدار انعطاف‌پذیری آن را نشان می‌دهد. بهترین نوع آن چند لایه می‌باشد و از چرم مرغوب درست شده‌است. جنس این کمربند باید به‌گونه‌ای باشد که باز نشود، کش نیاید و  در گذر زمان فرم خود را از دست ندهد. بهترین جنس کمربند چرم یا جیر می‌باشد و مناسب‌ترین عرض در قسمت پشت کمربند ۷ تا ۱۰ سانت است. در صورت باریک‌تر بودن، حمایت کمری را از ستون فقرات انجام نخواهد داد. نوع چرمی ماندگاری بالاتری داشته و محکم‌تر است و در مقایسه با مدل‌های فومی شرایط بهتری دارد.

انواع سایز کمربند بدنسازی 

این کمربندها برای افراد مختلف با سایزهای متفاوت در نظر گرفته‌می‌شوند که در اینجا به توضیح سایزهای این کمربند می‌پردازیم.

کمربند بدنسازی سایز کوچک 

برای افراد سایز کوچک یا اسمال که دور کمر آن‌ها ۵۶ تا۷۰ سانتی‌متر است، در نظر گرفته‌می‌شود.

کمربند بدنسازی سایز متوسط 

برای افرادی در نظر گرفته‌می‌شود که سایز کمر آن‌ها از ۷۰ تا ۸۴ سانتی‌متر می‌باشد.

کمربند بدنسازی سایز بزرگ 

معمولاً برای افرادی که دور کمر آن‌ها ۸ ۹ تا ۱۱۲ سانتی‌متر می‌باشد، مناسب خواهد بود.

برند های مختلف کمربند بدنسازی 

این کمربندها در برندهای مختلفی در بازار وجود دارند. کیفیت این کمربندها با توجه به برند آن‌ها مشخص می‌گردد.

پوما

کمربند مارک پوما به‌راحتی در بازار یافت نمی‌شود و اگر آن را بیابید مشاهده خواهید کرد که قیمت بسیار بالایی دارد. معمولاً کمربند طرح پوما در بازار یافت می‌شود که کمربند حرفه‌ای بدنسازی می‌باشد و عضلات فیله کمر شما را مورد پوشش خود قرار می‌دهد و فشاری که از طریق وزنه‌برداری به کمر شما وارد شده‌را تقسیم می‌کند. همچنین سبب جلوگیری از کشیدگی عضلات می‌گردد. جنس این کمربندها از پارچه قوی‌بوده و به‌صورت محکم به‌ دور کمر بسته می‌شوند. کمربند طرح پوما دارای کیفیت و دوام بالایی می‌باشد و می‌تواند پوششی کامل را روی عضلات کمر به‌وجود آورد.

نایک

نایک مانند پوما برندی معروف است که برند اصلی آن در بازار به سختی پیدا می‌شود و در صورت یافت‌شدن مانند پوما از قیمت بالایی برخوردار است. معمولاً در بازار برندهای طرح نایک وجود دارند که کیفیت بالایی داشته و از پارچه‌های با کیفیت ساخته‌می‌شوند.

کمربند بدنسازی نایک | حامدیان اسپرت

کمربند بدنسازی نایک | حامدیان اسپرت

ال پی (LP)

کمربندهای برند LP از ناحیه کمر به‌صورت ویژه محافظت می‌کنند و از چرخش ناگهانی کمر و واردشدن فشار زیاد به آن هنگام بلند کردن وسیله‌های سنگین جلوگیری می‌کنند؛ همچنین آن‌ها یک کمربند قدرتی قوی هستند. این کمربند‌ها به علت طبی بودن و پشتیبانی از قسمت پایینی کمر، سبب کاهش درد می‌گردند و با طراحی خاصی که دارند، در صورت واردشدن هرگونه آسیب به کمر و عضلات پشت، دوره بهبود را سرعت بیشتری می‌بخشند.

بایر

کمربند بدنسازی چرم طبیعی مارک بایر کیفیت و دوام بسیار بالایی دارد و زود پاره و سوراخ نخواهد شد. این کمربند از جنس چرم ۱۰۰ درصد طبیعی می‌باشد و دوام و ماندگاری آن بسیار بالا است. معمولاً مدل بستن این کمربند به‌صورت سوزنی است که می‌توان سایز آن را به کمک سگگ فلزی تغییر داد.

پرو اسپرت

این کمربند علاوه‌بر این‌که می‌تواند از مهره‌های ستون فقرات محافظت نماید، چربی‌های شکم و پهلوها را تحت فشار قرار‌داده و آن‌ها را آب می‌کند. ناحیه داخلی کمربند رطوبت را جذب کرده و گرما را را در خود نگه می‌دارد. همچنین با نگهداشتن گرمای سوخت و ساز درونی بدن، سبب تعریق موضعی می‌گردد.

گلدن پاور

این کمربند ساخت ایران می‌باشد که برای وزنه برداری و انجام حرکت های مختلف بدنسازی در تجهیز باشگاه بدنسازی خانگی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. با بستن این کمربند برای کمر و شکم شما، ستونی مهیا می‌شود و شکم به آن تکیه می‌دهد.

روگ

این کمربند برای خانم‌ها و آقایان بدنساز قابل استفاده است. این کمربند یکپارچگی را در ناحیه کمر حفظ می‌کند و مانع از واردشدن فشار بر کمر در زمان بالا و پایین آوردن وزنه‌ها می‌شود. جنس این کمربند از نئوپرن بوده که رطوبت را جذب می‌کند و باعث جریان داشتن هوا می‌شود. این کمربند بست چسبی دارد که می‌توان اندازه آن را به آسانی تنظیم نمود.

 روگ | حامدیان اسپرت

روگ | حامدیان اسپرت

راکت

این کمربند برای ورزشکاران حرفه‌ای در نظر گرفته‌شده است که در زمینه وزنه برداری و کراسفیت مشغول به فعالیت هستند. عرض آن ۱۰ و نیم سانتی‌متر است و از کمر و شکم به شکل فوق‌العاده‌ای پشتیانی کرده و به انجام تمرینات سنگین کمک می‌کند. متریالی که در این کمربند به‌کار رفته‌شده معمولاً دوام بسیار بالایی دارد.

چمپکس

این کمربند تمام مزایای کمربند وزنه برداری نایلونی را به همراه دارد. همچنین سبک می‌باشد و امکان گردش هوا در آن وجود خواهد داشت. این جنس کمربند طراحی منحصر به فردی دارد و باعث راحتی و پایداری فوق‌العاده می‌شود.

متال

این کمربند نیز هنگام بلند کردن وزنه‌های سنگین به‌خوبی از کمر و پشت وزنه‌بردار حمایت می‌کند و مانع از آسیب‌دیدگی مهره‌های کمر می‌شود. ‌

کوشا

این کمربند ایرانی می‌باشد که در طرح نایک نیز تولید شده‌است. جنس آن چرمی و جاذب رطوبت و عرق است و بالشتکی دارد که این بالشتک از قابلیت جداشدن برخوردار است. اندازه این کمربند توسط بند چرمی سگک‌دار تنظیم می‌گردد تا بتواند برای انجام حرکات سنگین مناسب باشد.

یل

این کمربند از مهره‌های کمر شما محافظت می‌کند. همچنین بسیار سبک و با دوام می‌باشد. در واقع به‌دلیل قیمت مناسب این کمربند می‌توان آن را جایگزین کمربندهای وزنه برداری پرهزینه کرد. در سخت‌ترین برنامه‌های تمرینی نیز این کمربند می‌تواند از کمر و عضلات شکم و شما پشتیبانی نماید.

قیمت کمربند بدنسازی 

قیمت این کمربند به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها کیفیت‌ ساخت و مواد استفاده‌شده، برند معتبر، طراحی و ویژگی‌های خاص، میزان پشتیبانی و پایداری، تطابق با آناتومی بدن و امکانات تکنولوژی می‌باشد. معمولاً قیمت کمربندهایی که از مواد با کیفیت و ساختار مقاوم تهیه می‌شوند، بیشتر است. همچنین برندهای معتبر و مشهور نیز ممکن است محصولات خود را با قیمت بیشتری به فروش برسانند. بهتر است به‌دنبال کمربند بدنسازی ارزان نباشید؛ زیرا معمولاً اجناس ارزان دوام کمتری نیز دارند.

خرید کمربند بدنسازی 

در هنگام سفارش این محصول حتماً به نکاتی که در اینجا به آن اشاره می‌کنیم توجه داشته‌باشید تا بتوانید محصولی متناسب با بدن خود انتخاب نمایید و همچنین بتوانید این محصول را با قیمت مناسبی خریداری کنید.

اندازه مناسب

نخستین مسئله‌ای که در هنگام خرید کمربند بدنسازی باید به آن توجه زیادی داشته‌باشید، اندازه آن است که باید متناسب با سایز دور کمر شما باشد. باید در نظر بگیرید که اندازه کمربند نباید کوچک‌تر یا بزرگتر از سایز کمر شما باشد.

وزن کمربند

نکته مهم دیگر در انتخاب کمربند وزن آن می‌باشد. در مسئله وزنه‌برداری یا انجام حرکات سنگین ورزشی، هر وزنی که با شما همراه است تاثیر زیادی در وزنه‌هایی که می‌خواهید بلند کنید، خواهد داشت. مدل‌هایی را برگزینید که با وجود با کیفیت بودن، از کمترین وزن ممکن برخوردار باشند. البته توجه داشته‌باشید که کمربندهایی که خیلی سبک هستند نیز ممکن است اصلاً استاندارد نبوده و برای استفاده برای شما مناسب نباشد.

عرض کمربند

این مورد در کارکرد آن تاثیر زیادی دارد. عرض یک کمربند استاندارد باید بین  ۷ تا ۱۰ سانتی‌متر باشد؛ زیرا در صورت باریک‌تر بودن از این اندازه، عملکردهای یک کمربند ورزشی خوب را به‌درستی انجام نخواهد داد. همچنین در صورت پهن‌تر بودن نیز دنده‌ها و قفسه سینه شما را می‌پوشاند و اجازه نمی‌دهد تا حرکات را به‌درستی انجام دهید.

جنس کمربند

جنس کمربند نیز بسیار مهم است. این محصول در جنس‌هایی مانند جیر، چرم، نایلون، پارچه، فوم و… ب=تولید می‌گردد که در بین آن‌ها کمربندهای چرمی از کیفیت و عمر بیشتری برخوردار هستند. توجه کنید که جنس کمربند باید از خاصیت ضد حساسیت برخوردار باشد و تا حدودی بتواند رطوبت و تعریق را به خود جذب کند. برای سفارش کمربند بدنسازی مورد  نظر خود می‌توانید از ابتدای صفحه با مشاهده مدل‌های مختلف آن و در نظرگرفتن قیمت‌های مختلف خرید خود را انجام دهید.

خرید کمربند بدنسازی اصفهان 

کمربند بدنسازی اصفهان از با کیفیت‌ترین کمربندها است که دارای مدل‌های‌مختلف و سایزهای متفاوت می‌باشد. شما می‌توانید کمربند مورد نظر خود را با توجه به اندازه دور کمر خود انتخاب کنید. برای خرید این کمربند می‌توانید با مشاهده مدل‌های متفاوت آن و با در نظرگرفتن قیمت مورد نظر خود، آن را انتخاب نمایید.

کمربند بدنسازی اصفهان | حامدیان اسپرت

کمربند بدنسازی اصفهان | حامدیان اسپرت

سخن پایانی

کمربند بدنسازی که در باشگاه‌های مردانه و زنانه مورد استفاده ورزشکاران قرار می‌گیرد، معمولاً از جنس‌های مختلفی تشکیل شده‌است و دارای قیمت‌های متفاوتی می‌باشد. ورزشکاران با توجه به کاربرد این کمربندها می‌توانند آن را انتخاب کنند. معمولاً کمربندهای ساخته‌شده از چرم بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند؛ زیرا دوام آن‌ها بیشتر می‌باشد و می‌توانند وزن بیشتری را تحمل نمایند. برای خرید کمربند، خرید لوازم کراس فیت و همچنین خرید زانوبند بدنسازی و خرید مچ بند می‌توانید به دیگر صفحات سایت ما مراجعه کرده و با توجه به قیمت و طرح مورد نظر خود، محصول مورد نظرتان را انتخاب فرمایید.

دیدگاهی در مورد “کمربند بدنسازی چرمی

 1. Mohammad گفت:

  سلام
  داداش این چرمی ها گارانتی داره؟

  1. سعید حامدیان گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، مدل های چرم اصل، با گارانتی و ضمانت تقدیم حضورتون میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *